ФСБ-шний ОАСК ухвалив рішення, яке підриває електронне декларування

|
Версия для печатиВерсия для печати

Активісти Dejure Foundation вважають, що рішення судді Окружного адміністративного суду міста Київ фактично дозволяє держслужбовцям, політикам та суддям не подавати електронні декларації.

Про це повідомляє сайт юридичної організації Dejure Foundation.

"Суддя Окружного адмінсуду Києва Руслан Арсірій дозволив своїй колезі, судді Київського адмінсуду Олександрі Брагіній подавати декларації не в електронній, а в паперовій формі. Цим рішенням НАЗК зобов’язано прийняти письмову декларацію Брагіної і вважати її такою, що належно виконала обов’язок декларування. 

Своє рішення суддя ОАСК обґрунтував тим, що позивачка не може заповнити електронну декларацію, оскільки у неї немає електронного підпису — від нього вона відмовилася у серпні 2019-го, оскільки це суперечить її релігійним переконанням.

При цьому Олександра Брагіна — діюча суддя, яка щодня ухвалює десятки рішень та підписує їх електронним підписом. Однак, саме для декларацій використовувати електронний підпис суддя відмовляється за релігійними переконаннями" - йдеться у повідомленні.

На думку голови організації Dejure Михайла Жернакова, це рішення перекреслює все досягнення реформи щодо запровадження електронного декларування з 2016 року.

Крім того, активісти посилаються на частину 4 статті 35 Конституції України, що ніхто е може бути звільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань.

У самому рішенні суду немає посилання на свідчення релігійної приналежності Брагіної, тобто суд просто повірив позивачці на слово. До того ж, наголошують у Dejure, до 2019 року суддя подавала електронні декларації, і їй це не заважало.

Рішення оскаржать представники Національного агентства із запобігання корупції в апеляційному порядку.

Нагадаємо: у жовтні 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційними положення антикорупційного законодавства стосовно щорічного декларування чиновниками,суддями та політиками своїх статків.

Закон про електронні декларації народні депутати ухвалили в березні 2016 року після подій Революції гідності та для отримання безвізу з Євросоюзом. Електронні декларації може переглянути будь-який громадянин на сайті НАЗК. Раніше паперові декларації було легше приховати чи підробити.

Про "суддю"-покидька Руслана Арсірія (НА ФОТО) читайте у публікації Судья Руслан Арсирий: циничные решения, «левые» доходы, дома «из ниоткуда»

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]