Справа ОАСК: оголосили підозри 12 особам, на допит в НАБУ викликано 10 підозрюваних (ПРІЗВИЩА)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У рамках кримінального провадження, по якому у п'ятницю в Окружному адміністративному суді міста Києва НАБУ проводило обшуки, вже оголошено 12 підозр.

Про це інформує пресслужба НАБУ.

"17 липня повідомлено про підозру 12 особам, у тому числі голові ДСА (Державна судова адміністрація) та голові ОАСК, які мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над ВККСУ, ВРП, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручалися у діяльність державних діячів", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, як уточнюється, голови ОАСК та ДСА підозрюються у зловживанні впливом на особу, уповноважену на виконання функцій держави.

Загалом, як інформують у НАБУ, серед підозрюваних: голова ОАСК (Павло Вовк - ред., НА ФОТО) (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 344, ч. 2 ст. 344 ККУ); заступник голови ОАСК (ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109 КК України); заступник голови ОАСК ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109; ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 ККУ); суддя ОАСК (ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109 КК України); суддя ОАСК (ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109, ст. 351-2 КК України); 2 судді ОАСК (ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109, ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 КК України); голова ДСА України (Зеновій Холоднюк - ред.) (ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 369-2, ст. 351-2 КК України); фізична особа (адвокат) (ч. 1 ст. 255, ст. 351-2; ч. 1 ст. 109 КК України); 2 фізичні особи (адвокати) (ч. 1 ст. 255, ст. 351-2 КК України); фізична особа (ч. 1 ст. 255, ст. 351-2; ч. 1 ст. 109 КК України).

"Вказане провадження передано з СБУ до НАБУ і САП для подальшого розслідування", - зазначили в НАБУ.

За версією слідства, фактично ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес-кіл.

"Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим "надшвидким" їх розглядом та з наперед визначеним результатом", - йдеться у повідомленні.

У рамках кримінального провадження, по якому у п'ятницю в Окружному адміністративному суді міста Києва Національне антикорупційне бюро проводило обшуки, на допит в НАБУ викликано 10 підозрюваних осіб.

Зокрема, у рамках кримінального провадження №22020120000000019 на допит викликається голова ОАСК Павло Вовк — на 24 липня на 13:00, його заступник Євген Аблов — на 27 липня на 9:00, суддя-спікер ОАСК Богдан Санін — на 27 липня на 11:00; суддя ОАСК Олексій Огурцов — на 27 липня на 13:00; громадянин Сергій Остапець — на 24 липня на 11:00 і на 27 липня на 8:00; заступник голови ОАСК Володимир Келеберда — на 27 липня на 11:00.

Керівник Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк викликається на допит в НАБУ на 24 липня на 11:30 і на 27 липня на 8:30, суддя ОАСК Ігор Погрібніченко — на 24 липня на 15:00, громадянин Микола Сірош — на 24 липня на 12:30 і на 27 липня на 8:30; суддя ОАСК Ігор Качур — на 27 липня на 9:00.

У відомстві нагадали, що у липні 2019 року працівники НАБУ, Управління спецрозслідувань ГПУ, СБУ здійснили обшуки у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м. Одеси, і, як наслідок, повідомили про підозру голові ОАСК і ще трьом суддям.

У НАБУ зазначили, що тоді суддям інкримінували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втручання у діяльність судових органів для створення штучних перешкод у роботі ВККС.

"Наразі розслідування вказаного епізоду завершено, триває ознайомлення підозрюваних із матеріалами", - уточнюється у повідомленні.

Зазначається, що суддю Суворовського районного суду міста Одеси вже було звільнено з посади за вчинені ним дії через порушення присяги, а решта троє з притягнутих до відповідальності вже вдруге отримують підозри у вчиненні незаконних дій. Йдеться, з-поміж іншого, про голову ОАСК, його заступника та суддю цього ж суду.

У НАБУ уточнили, що, "зважаючи на виключну суспільну значимість кримінального провадження", вони оприлюднюють розсекречені матеріали слідчих дій, що розкривають деталі злочину.

Зокрема, оприлюднене НАБУ відео стосується епізоду щодо ДСА.

Як повідомлялося, раніше в ОАСК заявили, що у їх приміщенні проходять обшуки, і що «серед озвучених підстав – розслідування "справ Майдану".

Згодом у НАБУ поінформували, що детективи НАБУ здійснюють санкціоновані обшуки в приміщеннях Окружного адмінсуду міста Києва та Державної судової адміністрації.

У НАБУ уточнили, що голова ОАСК Павло Вовк, його заступник і ще 5 суддів цього суду, а також голова ДСА Зеновій Холоднюк діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення держвлади шляхом встановлення контролю над ВККСУ і ВРП.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]