"Вовчий" ОАСК поновив на службі у поліції беркутівця Маринченка, який розстрілював Майдан
Окружний адмінсуд Києва поновив ексберкутівця Олександра Маринченка, обвинуваченого у справі щодо розстрілів на Інститутській, на службі у поліції Києва.
Відповідне рішення суд ухвалив 22 липня.
В ухвалі зазначається, що позивачу 7 листопада 2015 року було присвоєно спецзвання "молодший лейтенант поліції" і що його призначено на посаду інспектора полку поліції особливого призначення № 1 ГУНП у м. Києві.
"Протягом 2013-2014 років позивач брав участь у заходах з охорони громадського порядку в центральній частині міста Києва під час масових заворушень", - йдеться у рішенні суду.
У 2015 році під час досудових розслідувань Маринченку та іншим працівникам міліції, які у період з листопада 2013 року до лютого 2014 року забезпечували громадський порядок у центральній частині столиці під час проведення акцій протесту, було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Зокрема, з 23 лютого 2015 року, згідно з ухвалою Печерського районного суду м. Києва, Маринченку було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, згодом запобіжний захід було змінено.
Зазначається, що наказом ГУНП у м. Києві від 17 травня 2016 року відповідно до п.3 (застосування до поліцейського запобіжного заходу тримання під вартою) ч. 1 ст.67 закону «Про Національну поліцію» на підставі ухвали Святошинського райсуду міста Києва, наказу Нацполіції від 24 лютого 2016 року та наказу ГУНП у м. Києві від 17 березня 2016 року Маринченка звільнили з посади та зарахували у розпорядження Головного управління.
Згодом наказом № 707 від 22 квітня минулого року ГУНП у м. Києві керівництвом ГУНП у м. Києві було ініційовано проведення службової перевірки на підставі ст. 14, 15 Дисциплінарного статуту Нацполіції.
Дисциплінарна комісія у ході службового розслідування встановила, що Маринченко з 29 грудня 2019 року не виходив на службу без поважних причин.
Уточнюється, що на підставі службового розслідування наказом від 3 червня минулого року 2020 за вчинення дисциплінарного проступку до Маринченка застосували дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення зі служби у поліції.
Зазначається, що на підставі цього наказу ухвалено наказ від 5 червня минулого року, яким Маринченка звільнено із служби у поліції у зв`язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби.
У документі зазначено, що 14 лютого минулого року він з`явився на своє останнє місце служби у полк поліції особливого призначення № 1 ГУПН у м. Києві і звернувся до командира з усною заявою про бажання приступити до служби. Маринченку повідомили про необхідність звернутися щодо цього до ГУНП в м. Києві, оскільки він знаходиться у розпорядженні в Головному управлінні.
Як йдеться у тексті документа, 17 лютого минулого року позивач звернувся із письмовою заявою до ГУНП у м. Києві, у якій повідомив про бажання приступити до несення служби в поліції і що він у приміщенні ГУНП у м. Києві пройшов співбесіду з інспектором відділу кадрів.
Зазначається, що Маринченко ще кілька разів звертався до ГУНП із доповненнями до цієї заяви і щодо призначення на посаду для подальшого проходження служби у Головному управлінні.
Зі свого боку ОАСК наголосив, що відповідач - ГУНП у м. Києві - не довів, що Маринченко з 29 грудня 2019 року не виходив на службу без поважних причин.
"Слід наголосити, що з 29.12.2019 по 08.02.2020 ОСОБА_1 (Маринченко - ред.) перебував на тимчасово неконтрольованій території України за обставин, які не залежали від його бажання та волі", - зазначається у тексті документа.
ОАСК також взяв до уваги пояснення Маринченка, що після повернення до столиці та нетривалої хвороби він поїхав до адмінбудівлі ППОП №1 ГУНП у м. Києві, де спілкувався з командиром підрозділу підполковником поліції щодо подальшого проходження служби і згодом прибув до адмінбудівлі Головного управління, де спілкувався з приводу подальшого проходження служби із майором поліції, старшим інспектором відділення кадрового забезпечення ППОП №1 ГУНП у м. Києві.
"Протягом лютого - квітня 2020 року позивач вчиняв всіх можливих дій для повідомлення про намір та бажання продовжувати службу в Головному управлінні НП у м. Києві, що відповідачем також не заперечується", - йдеться у повідомленні.
Тож суд вирішив задовольнити позов Маринченка, визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП у м. Києві від 3 червня минулого року у частині притягнення Маринченка до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення із служби в поліції.
Також ОАСК визнав протиправним та скасував наказ ГУНП у м. Києві від 5 червня минулого року у частині звільнення Маринченка за порушення дисципліни.
"Поновити лейтенанта поліції ОСОБА_1 на службі в поліції в ГУНП у м. Києві на рівнозначній станом на час переведення в розпорядження Головного управління посаді з 06.06.2020. Рішення у частині поновлення на службі лейтенанта поліції ОСОБА_1 на службі в поліції в ГУНП у м. Києві на рівнозначній станом на час переведення в розпорядження Головного управління посаді з 06.06.2020 допустити до негайного виконання", - йдеться у повідомленні.
ОАСК також вирішив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУНП у м. Києві на користь Маринченка судовий збір у сумі 840,80 грн і судові витрати на правову допомогу в сумі 19 250 грн.
Як повідомлялося, Маринченко є одним з 5 обвинувачених ексберкутівців у справі щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Також у справі іншими обвинуваченими ексберкутівцями є Сергій Тамтура, Олег Янішевський, Сергій Зінченко і Павло Аброськін.
29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. В Україну повернули 76 осіб, яких тримали в полоні на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Україна видала 127 утримуваних осіб, зокрема цих п’ятьох ексберкутівців.
При цьому Київський апеляційний суд перед обміном звільнив з-під варти 3 ексберкутівців - Янішевського, Зінченка та Аброськіна.
Суд також скасував домашній арешт Тамтурі й Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання.
Згодом адвокат Олександр Горошинський поінформував, що до Києва повернулися Маринченко і Тамтура, які заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях у справі щодо розстрілів на Майдані.
На цю тему:
- Как прятали в Россию расстрельщиков Майдана
- І далі вбиває українців: "беркутівець" Зінченко після обміну в 2019 році вступив в окупаційні війська
- Евгения Закревская: "Процесс над "Беркутом” был образцовым. Пока их не отдали России”
- Справедливость и мемориал. Где и то, и другое на седьмую годовщину расстрелов на Майдане?
- Приговоры, подозрения, розыск: дела Майдана семь лет спустя
- Що ще має натворити ОАСК, що Володимир Зеленський нарешті наважився його ліквідувати?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.