FT: Війна в Україні руйнує намір Москви створити євразійський торговельний блок для конкуренції зі США, ЄС та Китаєм


Кремль хоче бачити Росію в центрі «євразійського торговельного блоку», який конкуруватиме зі США, Євросоюзом та Китаєм. Це випливає з доповіді, яка у квітні 2024 року була представлена на стратегічній сесії під керівництвом прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
Про це пише Financial Times.
На зустрічі були присутні кілька десятків високопоставлених урядовців та керівників найбільших держкомпаній Росії, а також політологи Олександр Дугін та Сергій Караганов (раніше він пропонував завдати превентивного ядерного удару по Європі).
Російська влада, згідно з доповіддю, вважає створення нового торгового «макрорегіону» довгостроковим проектом, який «переживе переговори із Заходом про долю України» і допоможе Москві зміцнити позиції на світовій арені, зазначає FT.
Передбачається, що новий блок з'єднає Росію з країнами глобального Півдня, надаючи їм доступ до сировини, сприяючи розвитку фінансових і транспортних зв'язків та об'єднуючи їх за допомогою «спільного світогляду, в якому ми пишемо правила нового світу і маємо власну політику санкцій».
У доповіді наголошуються на значних перешкодах на шляху реалізації проекту. Зокрема зазначається, що Захід успішно чинив тиск на країни Центральної Азії, змушуючи їх дотримуватися санкцій за допомогою «батога і пряника» і пропонуючи їм доступ до світових ринків та ланцюжків постачання в обхід Москви. Крім того, союзники Москви отримали вигоду із санкцій, щоб витіснити російський бізнес зі своєї юрисдикції, взяти під контроль імпортні та експортні потоки та перемістити виробництво з Росії.
Автори доповіді визнають, що Росії доведеться «грати у довгу гру», щоб утримати країни Центральної Азії поряд із собою. Вони ж, у свою чергу, користуються «уразливістю» Росії та прагнуть об'єднатися у спілки без Москви. Як зазначається у доповіді, країни Центральної Азії «змінили свій світогляд, переосмисливши нашу колективну історію», просуваючи англійську мову замість російської та переходячи на західні освітні стандарти, а також відправляючи свою еліту вчитися на Захід.
Найбільш успішним прикладом зі зміцнення економічних зв'язків та впливу Росії у доповіді названо Білорусь.
"Внутрішня доповідь, показана на стратегічній сесії під керівництвом прем'єр-міністра Михайла Мішустіна у квітні минулого року, пропонує рідкісну можливість побачити, як війна Росії в Україні завдала шкоди відносинам з деякими з її [Москви] найближчих союзників", - пояснює Financial Times.
Зображення вгорі: президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв (другий ліворуч) та Володимир Путін на церемонії відкриття форуму «Один пояс, один шлях» у Пекіні. 18 жовтня 2023 року. Фото: Zhang Yao / VCG / Getty Images
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:23
- Виродок, типовий "слуга народу" Гунько засуджений до 7 років за отримання 85 тис. доларів хабаря
- 20:00
- У середу дощитиме на сході та заході України
- 18:02
- Розвідник Леонід Маслов: Війна не закінчиться
- 16:12
- Московські попи в Україні виявилися ще і бутлегерами
- 14:23
- Селищний голова Роман Ювченко знищив масове поховання жертв Голодомору на Чернігівщині. Питання: для чого в державі існують прокуратура, Нацполіція, ДБР і СБУ?
- 12:40
- 82% українців вважають, що варто битися, навіть якщо США зрадять (ОПИТУВАННЯ)
- 10:03
- Маск забруднив небо: сяюча спіраль у небі над Європою виявилася залишками палива ракети SpaceX
- 09:01
- Благовіщення Пресвятої Богородиці святкують більшість християн світу
- 08:05
- рф на переговорах з США вимагала виведення ЗСУ з Донецької, Запорізької та Херсонських областей, - The Moscow Times
- 07:00
- Рада зняла з розгляду законопроєкт "про розстріл українців"
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.