Газопроводи підірвали: Швеція зафіксувала потужні вибухи в районі витоку газу на обох Північних потоках

|
Версия для печатиВерсия для печати

Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося. У Польщі не відкидають російську провокацію. У Кремлі висловили стурбованість.

За день до оголошення про виток газу на російських газопроводах "Північний потік-1" і "Північний  потік-2" шведський національний сейсмологічний центр зареєстрував потужні підводні вибухи. Про це повідомляє DW із посиланням на шведський телеканал SVT.

"Потужні підводні вибухи в районі витоку на нитках "Північного потоку" та "Північного потоку - 2" зареєстрував шведський національний сейсмологічний центр 26 вересня", - йдеться у повідомленні.

З посиланням на джерела в силових структурах повідомляється, що Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося.

Водночас у Польщі не виключають російську провокацію.

"Ми знаходимося в ситуації з високою міжнародною напруженістю. На жаль, наш східний сусід постійно веде агресивну політику. Якщо він здатний на агресивну військову політику в Україні, то очевидно, що не можна виключати жодної провокації, у тому числі й на ділянках, які знаходяться у Західній Європі", - заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

У свою чергу прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія глибоко стурбована ситуацією на газопроводах.

"Справді, значно впав тиск, і це справді безпрецедентна ситуація, яка потребує термінового розгляду. Ми надзвичайно стурбовані цими новинами", - сказав Пєсков журналістам.

На даний момент відомо про три витоки - два з них на "Північному потоці" у територіальних водах Данії та Швеції, і один - на "Північному потоці - 2" у водах Данії.

За словами представника ЄС з енергетичних питань Тіма Макфі, на безпеку постачання газу до Євросоюзу це не вплинуло.

"Як ви знаєте, останнім часом "Північним потоком" не доставлялося нічого, а "Північний потік - 2" не отримав дозволу на роботу", - уточнив він 27 вересня на брифінгу в Брюсселі.

Наразі йде оцінка можливого витоку парникових газів, а також з'ясовується, чи вплинули витоки на газопроводах на морську навігацію. У районах події місцева влада створила зони відчуження.

Нагадаємо, газопровід "Північний потік - 2" із Росії до Німеччини було добудовано восени 2021 року, але так і не запущено. 22 лютого Німеччина зупинила процес його запуску у відповідь на визнання Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Водночас, газопровід "Північний потік - 1" продовжував роботу і після початку російського збройного вторгнення в Україну 24 лютого.

При цьому Росія спочатку знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування газу цим трубопроводом, пославшись на несправності одної робочої турбіни. Кремль заявив, що газопровід не запустять, доки з РФ не знімуть санкції, що заважають обслуговуванню його агрегатів.

Руйнування газопроводів у трьох різних місцях свідчить про умисний підрив вибухівкою підводних газопроводів, ймовірно, росією.

Угорі: скрін з відео з місця витоку газу з одного з "потоків" у територіальних водах Швеції

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]