Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії
Український інститут національної пам’яті не отримував офіційних звернень від польських інституцій із проханням дозволити ексгумацію тіл жертв Волинської трагедії – про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
«Я написав два тижні тому листа до польського Міністерства культури і Польського інституту національної пам’яті із запитом: де саме, в яких місцях вони потребують пошукових або ексгумаційних робіт», – зазначив Дробович в етері програми Свобода.Live.
Також голова Інституту нацпам’яті закликав польську сторону дотримуватись угоди 1994 року та згадав проблему вандалізму українських могил у Польщі, зокрема, братської могили воїнів УПА на горі Монастир, яка досі залишається зруйнованою.
«Це абсурдна ситуація, навіть польські політики не розуміють, чому законну могилу досі не відновлено», – сказав Дробович.
За його словами, від офіційних польських інституцій конкретних запитів на ексгумацію поки що не було. Натомість на адресу Інституту національної пам’яті надійшов запит від польської громадянки, яка звернулася до УІНП напряму. Тож голова відомства повідомив, що попри відсутність офіційних звернень від польської сторони, вони внесуть цей запит у план роботи на 2025 рік.
Водночас, Дробович звернув увагу на те, що попередні домовленості між Україною та Польщею, зокрема щодо створення робочої групи, не були виконані польською стороною.
Зокрема, нагадав він, у 2022 році міністр культури і національної спадщини Польщі Пйотр Глінський і тодішній міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підписали меморандум про створення робочої групи. За словами голови Інституту, українська частина групи сформована, проте «від польської сторони немає жодних слідів активності».
Напередодні міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що під час його візиту до Польщі обговорювалися конкретні кроки для розв’язання проблеми ексгумацій загиблих під час Волинської трагедії.
Читайте також:
- “Російська онуча” стала голосом протесту польських фермерів проти України
- Польсько-українська катастрофа: роль у цьому влади України
- Cенат Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії
- Польський журналіст про події на Волині 1943 року: «Мої рідні вижили завдяки українцю»
- Сагринь: трагедія і спекуляції
- Співпраця чехів з підпіллям ОУН та УПА на Волині або Чим «бандерівці» завинили Земану?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
- 10:01
- Кіпр позбавив громадянства Коломойського, Бахматюка і Григоришина, – Politis
- 08:00
- Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
- 20:00
- У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
- 19:04
- Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.