Катастрофічне скорочення площі лісів у світі зафіксовано у 2022 році
Представлено доповідь про скорочення площі тропічних лісів у світі у 2022 році.
Площа, яку займають тропічні ліси у світі, скоротилася минулого року на 10%. Це призвело до утворення викидів вуглекислого газу обсягом 2,7 гігатонни. Такі дані наводяться у щорічному спільному дослідженні Global Forest Watch Інституту світових ресурсів (WRI) та університету Меріленду.
У 2022 році у світі було вирубано або знищено пожежами 4,1 млн га тропічних незайманих лісів. Це на 10% більше, ніж роком раніше, і за площею ці вирубки можна порівняти з територією Швейцарії або з втратою лісів на площі 11 футбольних полів щохвилини.
Автори дослідження зазначають, що скорочення площі лісів відбулося, навіть незважаючи на те, що у листопаді 2021 року на зустрічі в Глазго лідери 145 держав світу підписали особливу декларацію, взявши зобов'язання захищати ліси і до 2030 року домогтися повного припинення вирубок. «Питання так: ми йдемо до того, щоб досягти мети щодо припинення вирубки лісів до 2030 року? Коротка відповідь на нього: ні», - заявив представник WRI Род Тейлор.
Втрата лісів такої площі минулого року призвела до утворення викидів вуглекислого газу обсягом 2,7 гігатонни, а це еквівалентно річним викидам Індії від використання горючих копалин.
Найбільші вирубки тропічних незайманих лісів минулого року скоєні в Бразилії, де їх площа більша, ніж в інших країнах. Там було вирубано 1,8 млн. га лісу. Це на 14% більше, ніж роком раніше. А в штаті Амазонас, у якому перебуває понад половина незайманих лісів Бразилії, темпи вирубок за останні три роки майже подвоїлися. При цьому Бразилія також підписувала декларацію до Глазго у 2021 році. Дослідники відзначають, що період зростання вирубки лісів у Бразилії «збігся» з перебуванням на посаді президента Жаїра Болсонару, при якому були значно послаблені заходи екологічного захисту, оголошено амністію за незаконне вирубування лісів, послаблено права корінних народів, що проживають у зоні тропічних лісів, тощо.
З великим відривом від Бразилії йде Демократична Республіка Конго (ДРК), де вирубано 513 га лісів. На відміну від Бразилії, де ліс йде на продаж, у ДРК вирубки ведуть для розширення посівних площ та виробництва деревного вугілля для господарських потреб населення. До топ-5 зі знищення лісів також увійшли Болівія (386 тис. га), Індонезія (230 тис. га) та Перу (161 тис. га). Причому в Болівії вирубки зросли протягом року на 32%, що стало рекордом для цієї країни. А абсолютним рекордсменом за темпами зростання вирубаних тропічних лісів стала Гана, де 2022 року було знищено 18 тис. га, що на 71% більше, ніж роком раніше, що є катастрофою для країни, де таких лісів і так мало. Автори дослідження також зазначили, що значних успіхів досягла влада Індонезії, де за рік втрати лісів скоротилися на 64%.
Певне покращення відзначається у зоні лісів помірної кліматичної зони та тайги, знищення яких насамперед пожежами знизилося протягом року на 10%. Лідером зі скорочення темпів знищення таких лісів стала Росія. 2022 року в ній площі лісів, вирубаних або постраждалих від пожеж, скоротилися на 34% порівняно з 2021 роком, який був рекордним за кількістю лісових пожеж. Однак незважаючи на покращення ситуації, її частка у глобальному показнику скорочення лісових територій становить 19%.
Фото з відкритих джерел
На цю тему:
- Як російські загарбники воюють проти довкілля в Україні: Затоплені землі та спалені ліси
- Вирубка лісів шкодить екології у 6 разів більше, ніж вважалося раніше - The Guardian
- Бесславная рубка. Как грибники и туристы могут остановить нелегальные рубки в лесу
- Головний "чорний лісоруб" Харківщини упіймався на спробі дати хабаря слідчому НАБУ
- Не срубишь. Как в Европе закон защищает деревья
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- На вихідних сніжитиме та дощитиме на заході та півночі країни
- 18:02
- Ось чим займається поліція під час війни, на що витрачається державний ресурс: оголошену в розшук вебкам-модель з Полтави засудили до трьох років умовно
- 16:03
- Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися
- 14:41
- Ворог окупував Даченське, Новий Труд і Вовкове та ще багато де просунувся
- 14:33
- Суд виніс вирок експрокурору та його поплічнику за "мільйонний хабар для ОГП"
- 13:02
- Боєздатні бригади повністю залишили без поповнення, зокрема на Лиманському напрямку, - Бутусов
- 12:46
- Замовники вбивства рятують покидька усіма можливими засобами: у Львові розпочалося засіданні у справі про вбивство Фаріон, перед цим суд "замінували"
- 12:01
- Кількість податкових інспекцій в Україні за минулий рік скоротилася на 78%, – Гетманцев
- 11:01
- Глави МЗС Німеччини та Франції прибули з візитом у Дамаск
- 10:04
- Дар’я Каленюк: Про створення нових 14 бригад
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.