Катування українців є частиною державної політики РФ - ООН

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Катування і нелюдське поводження російської влади з цивільними українцями та військовополоненими не можна оцінювати як випадковість, радше йдеться про організовану частину державної політики.

На цьому наголосила спецдоповідачка ООН з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Еліс Джил Едвардс на пресконференції в Києві, повідомляє Укрінформ.

За словами Едвардс, кількість свідчень про катування та інші види нелюдського поводження з боку представників російської влади щодо цивільних осіб та військовополонених постійно збільшується. 

“На мою думку, ці жахливі дії не можуть бути оцінені як випадкові, а скоріше як організована частина державної політики.. з метою залякування, покарання або отримання інформації та зізнань. Я будую цей аналіз на масштабах звинувачень, а також на методах, цілях тортур різних форм”, – сказала вона.

Спецдоповідачка зазначила, що є свідчення про катування струмом, побиття, імітацію страт і утоплення, змушення до перебування у певних позах протягом тривалого часу, погрози зґвалтуванням чи смертю та різні так звані церемонії, які насправді є спробами принизити затриманих. Цивільні українці свідчили про утримування в тісних підвалах. Крім того, задокументовано втрату ваги одним з військовослужбовців зі 100 до 55 кілограмів за девʼять місяців полону.

Кілька постраждалих розповіли, що непритомніли від побоїв та ударів струмом, а також про втрату памʼяті внаслідок катувань. 

За словами Едвардс, були зібрані свідчення жителів Маріуполя, Київської, Харківської та Херсонської областей.

Водночас спецдоповідачка привітала програми підтримки та реабілітації, запроваджені українським урядом. Вона також відзначила роботу прокуратури та неурядових організацій у спілкуванні з жертвами та розслідуванні злочинів. При цьому увагу Едвардс звернули на брак криміналістів та людей, які могли б надавати психологічну допомогу, через величезну кількість справ.

Повний звіт за підсумками візиту з детальним аналізом і рекомендаціями Едвардс оприлюднить у березні.

Спецдоповідачі є частиною так званих спеціальних процедур Ради з прав людини. Експерти спеціальних процедур працюють на добровільних засадах; вони не є співробітниками ООН і не отримують зарплату за свою роботу. Вони є незалежними від будь-якого уряду чи організації.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]