Колишній прокурор Швейцарії може потрапити під санкції у зв'язку зі справою Магнітського

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Гельсінська комісія США закликала ввести в рамках сюжету із загибеллю Сергія Магнітського санкції щодо трьох громадян Швейцарії: колишнього федерального прокурора Швейцарії Міхаеля Лаубера та двох його колишніх підлеглих, Патріка Ламона (Patrick Lamon) та Вінценца Шнелля (Vinzenz Schnell), експерт управлінні кримінальної поліції Швейцарії (Федпол).

Комісія направила держсекретареві США (главі МЗС) Антоні Блінкену та міністру фінансів США Джанет Йеллен відповідні звернення з проханням розглянути питання щодо запровадження таких санкцій. Цей крок був зроблений на вимогу Білла Браудера. Згідно з цим документом, датованим 27 липня 2023 року, згадані громадяни Швейцарії мають бути піддані санкціям відповідно до положень «Акту Магнітського». Про це повідомляє Швейцарське інформаційне агентство Keystone-SDA / телеканал SRF / портал SWI Swissinfo

Цей закон дозволяє уряду США застосовувати санкції до осіб, які отримали фінансову вигоду від вбивства в 2009 році Сергія Магнітського, юриста російської компанії Hermitage Capital Management, одним із засновників якої був британський інвестор Білл Браудер. Сергій Магнітський розкрив схему, на основі якої низка осіб змогли цілеспрямовано та незаконно отримувати відшкодування ПДВ, нібито сплаченого в рамках міжнародних угод, заробивши таким чином 230 мільйонів доларів.

Значна частина цих коштів осіла на банківських рахунках у Швейцарії. У своєму листі Гельсінська комісія заявила, що дані громадяни Швейцарії стали за фактом співучасниками «у спробах приховати шахрайську податкову схему, викриту Сергієм Магнітським. Ці особи сприяли російським громадянам, щодо яких були застосовані санкції відповідно до „Закону Магнітського“, допомагаючи їм знову отримувати доступ до злочинних коштів, спочатку заморожених у зв'язку з даною шахрайською податковою схемою.

Вони брали в дар підношення від російської сторони та брали участь у вояжах до Росії, оплачених російськими чиновниками та олігархами». Усього йдеться про кошти у розмірі 18 млн. швейцарських франків (20,7 млн. доларів США), заморожених у Швейцарії на початку 2010-х років у рамках розслідування «справи Магнітського». Тоді Федеральна прокуратура Швейцарії (BA) спочатку відкрила, а потім благополучно закрила справу про відмивання грошей у зв'язку з цим сюжетом, конфіскувавши в результаті лише 4 млн швейцарських франків із зазначених 18 млн. Прокуратура Швейцарії заявила, що зв'язок між цими активами та злочином, скоєним в Росії їй вдалося довести тільки в дуже незначній мірі.

"Ми були вражені, дізнавшись, що [Федеральна прокуратура Швейцарії] вирішила повернути приблизно 80% цих заморожених грошей російським особам, включаючи тих, проти кого ми ввели санкції", - йдеться у листі Гельсінської комісії.

Вона заявила також, що прокуратура, обґрунтовуючи рішення про повернення вкрадених грошей злочинцям, один на один використовувала хибний наратив російських чиновників, які стверджують, що в цьому шахрайстві не було виявлено жодної злочинної групи і що, виявляється, податкові чиновники, які санкціонували незаконне повернення ПДВ, стали жертвою обману.

«Ці висновки перебувають у прямому протиріччі з висновками нашого уряду та багатьох наших союзників. Співробітники [прокуратури] дослівно повторили заяви, немов отримані від російського уряду. Ще більше занепокоєння у зв'язку з цим те що, що провідний швейцарський слідчий у цій справі Вінценц Шнелль, як з'ясувалося, брав хабарі як поїздок, фінансованих російськими олігархами. Коли сам цей слідчий був засуджений, він зізнався, що його особисто просили зірвати у Швейцарії розслідування справи Магнітського. У поїздках, оплачених російською стороною, брали участь також і Міхаель Лаубер, і Патрік Ламон», — зазначається у листі Гельсінської комісії.

«Аргумент»


Читайте також: 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]