Криптовалюту крадуть вже мільярдами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Незважаючи на обвал ринку криптовалют, у першому півріччі хакерам вдалося викрасти майже $2 млрд із різних блокчейн-проектів. Приблизно половина втрат припала на екосистему Ethereum. Експерти відзначають, що на тлі нестабільності на крипторинках кількість атак продовжує неухильно зростати.

За підрахунками фахівців VPN Atlas та Slowmist Hacked, за першу половину 2022 року в ході 175 атак хакери викрали криптовалюти та інших криптоактивів у всьому світі загалом на $1,97 млрд. Більше половини втрат припало на різні проекти екосистеми Ethereum, учасники яких загалом $1,014 млрд в результаті 32 атак.

Найбільшою крадіжкою став злам системи Ronin, що стався в березні. Нагадаємо, тоді зловмисникам вдалося викрасти з гаманців проекту 173,6 тис. монет ETH та 25,5 стейблкойну USDC. Команда проекту виявила сліди злому системи лише 29 березня, після того, як отримала скаргу від одного з користувачів. Загалом хакери викрали близько $625 млн. Попередній рекорд було встановлено хакером, який зламав платформу Poly Network у серпні 2021 року ($611 млн). На другому місці за обсягом викрадених коштів у поточному році опинилася система Solana – $383,9 млн. На третьому місці – екосистема Binance Smart Chain із втратами на $141,4 млн.

Незважаючи на різке зниження вартості активів NFT, у першій половині року хакерам вдалося здійснити 45 атак на такі проекти і заробити на цьому $84,6 млн. З різних криптобірж у першому півріччі було вкрадено $35,8 млн під час усіх чотирьох атак.

Експерти VPN Atlas підкреслюють, що «криптовалюти часто рекламують як безпечнішу альтернативу традиційним платіжним засобам, але цифри говорять про інше.

Насправді кількість кіберзлочинів лише зростає». У порівнянні з першою половиною минулого року кількість атак на ті чи інші криптопроекти зросла майже вдвічі — з 90 до 175. У першому кварталі цього року було зафіксовано 70 злочинів — на 108% більше, ніж роком раніше, а у другому кварталі 96 атак — на 85% більше, ніж у другому кварталі 2021 року. Найбільше атак припало на травень — 37 атак та шахрайських дій.

Насамкінець автори звіту зазначають, що «безпека криптовалютних проектів залишає бажати кращого. Поки не буде вирішено питання безпеки, незворотна та децентралізована природа криптовалют робитиме криптокомпанії однією з головних цілей для кіберзлочинців».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

13:07
Адвокати "коростишівської банди" стали її активними членами: безкарні бандити-вбивці знущаються над судом, прокуратурою та СБУ
12:06
Чотири парафії на Рівненщині, Хмельниччині та Буковині перейшли з упц (мп) до ПЦУ
11:41
"Турецькі кораблі-генератори в Одесі" виявилися аферою, влада "злила" 300 млн
11:18
Виглядає як знущання: "питання потребує чіткого оформлення", затвердження командирів корпусів неспішно "опрацювується" в Генштабі, - Міноборони
11:05
Умєров гальмує наказ Зеленського про формування армійських корпусів
10:53
Типовий колаборант із упц (мп) знявся в пропагандистському сюжеті окупантів (ВІДЕО з виродком)
10:01
Додому – в окупацію: злидні та неповага змушують українців повертатися на захоплені Росією території
09:49
Переговори США та Росії розпочалися в Ер-Ріяді
09:03
Ворог просунувся біля трьох сіл
08:05
Лідери Європи закликали Україну не погоджуватись на припинення вогню без мирної угоди, - Reuters

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]