Мобілізація: чому осіб з «білим» квитком викликають до військкоматів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Через військову агресію РФ, в Україні триває загальна мобілізація. Повістки можуть отримувати й громадяни, які мають «білий» квиток, але це не означає, що їх обов’язково призвуть до армії.

Про це у коментарі «Українській правді» заявив юрист Андрій Новак.

Чому особам, які мають «білий» квиток приходять повістки

Фахівець пояснив, що громадяни, які мають «білий» квиток, можуть одержати повістку. Він зазначив, що у військовому квитку вказується ступінь придатності до військової служби:

  • придатний;
  • обмежено придатний до військової служби;
  • непридатний до несення служби у мирний час, але обмежено придатний у воєнний час;
  • повністю непридатний, знятий з воєнного обліку.

Новак наголосив, що під час дії воєнного стану, мобілізації не підлягають особи, які повністю непридатні для військової служби, але частково придатних українців можуть мобілізувати.

Він додав, що часто повістку видають тим, хто має «білий» квиток для того, щоб уточнити дані щодо військовозобов'язаного, а не одразу забирати до лав армії.  Тому такі особи мають прийти до військкомату.

Повідомляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) остаточно встановить придатність або непридатність людини до військової служби.

Чому треба прийти до військкомату, навіть якщо людина непридатна до військової служби

Юрист пояснив, якщо особі, яка взагалі не придатна до служби, вручили повістку не за місцем прописки, наприклад коли вона евакуювалась у безпечні регіони, то необхідно прийти до центру укомплектування і показати відповідні документи, що підтверджують виключення з обліку. Це допоможе уникнути зайвих питань від правоохоронців.

Фахівець наголосив, що особливість вручення повісток на блокпостах або в готелях полягає в тому, що місцеві військкомати не мають даних про всіх осіб та їх хвороби, тому виписують повістки всім. Юрист порадив мати при собі всі необхідні документи.

«Наприклад, потрібно підтвердити, що у вас «білий» квиток, або троє неповнолітніх дітей, чи ви самостійно виховуєте дитину, чи є опікуном недієздатної особи тощо... Військкомат не знає про вас нічого. Перша повістка – це для того, щоб ви стали на облік», – резюмував Новак.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]