Монастир УПЦ МП на Буковині став базою для переправлення ухилянтів

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Буковині священник УПЦ МП допомагав ухилянтам тікати за кордон і влаштував для цього цілу схему.

Про це повідомляє ТСН.

За інформацією Zaxid.net, ухилянтів збирали на території Вознесенського Банченського чоловічого монастиря, що в колишньому Герцаївському районі. Намісником цього монастиря є впливовий ієрарх УПЦ МП митрополит Лонгин (Жар). А допомагав ухилянтам нібито його помічник.

Журналісти зазначають, що саме з цього монастиря місцеві жителі, які добре знають місцевість, проводили ухилянтів на території Румунії. “Зважаючи на те, що монастир розташований поблизу кордону, організатори визначили його територію як опорний пункт збору. Вони доставляли військовозобов’язаних до монастиря, де їх інструктував сам священнослужитель. До лінії розмежування України з Румунією громадян супроводжували треті особи – жителі прикордоння, які добре орієнтувались на місцевості”, – зазначає Чернівецька обласна прокуратура.

Прокурори Буковини передали до суду обвинувальний акт проти священнослужителя. Його судитимуть за ч. 2 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон). Клірику УПЦ МП загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Банченський монастир – один з найбільших монастирів УПЦ МП в Україні. Його намісник – митрополит Лонгин (Жар, НА ФОТО)) відомий тим, що заснував дитячий будинок сімейного типу.

Священнослужителя неодноразово критикували у ЗМІ за те, що він використовує сиріт для піару. За словами експертів, величезна кількість дітей в одній прийомній сім’ї не дозволяє приділяти їм достатньої уваги з боку батьків, а в разі Банченського проєкту діти фактично мають одного батька, до того ж ченця, що суперечить добре зарекомендованим «малим» формам будинків сімейного типу з наявністю двох звичайних батьків.

Також митрополит Лонгин відомий своїми скандальними заявами. Після початку АТО Лонгин у 2014-му називав керівників України “проклятими” та “слугами сатани”. Вірян він закликав не брати участь у захисті країни. 2015 року Лонгин під час проповіді румунською мовою закликав мешканців Буковини саботувати мобілізацію. 2021 року агітував проти вакцинації від коронавірусу. Саме його проповідь у грудні 2022 року виклав у соцмережах український боксер Василь Ломаченко, де Лонгин говорив, що “українська держава розпочала війну проти Бога, проти Церкви Господньої та проти українського народу”.

Раніше повідомлялося, що понад половина українців вважають, що УПЦ МП сприяла російській агресії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]