Німеччина підтримала нафтове ембарго росії, хоча й переживає "інфляційний шок"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд Німеччини під час останніх переговорів щодо шостого пакету санкцій проти росії підтримав плани Євросоюзу на запровадження заборони на імпорт російської нафти.

Про це DPA розповіли дипломатичні джерела у ЄС, повідомляє Коммерсант.

Позиція Німеччини змінилася після того, як міністр у справах економіки та захисту клімату ФРН Роберт Хабек заявив, що залежність країни від імпорту нафти з рф скоротилася з 35% до початку російського вторгнення в Україну до 12%.

Раніше ЗМІ повідомили, що Німеччина підтримала санкції Євросоюзу проти атомної енергетики. Стверджується, що Берлін готовий до заборони імпорту урану з росії.

Також Німеччина зіткнулася з кризою цін та «інфляційним шоком», і це лише початок, вважають експерти газети Handelsblatt. За даними видання, продукти в березні подорожчали більш ніж на 6%, ціни на свіжі овочі зросли більш ніж на 14%, на олію — на 17%.

"Ми переживаємо інфляційний шок у секторі роздрібної торгівлі продуктами харчування", - зазначає Чехаб Вахбі, експерт із захисту прав споживачів та партнер консалтингової компанії EY-Parthenon. Він зазначив, що особливо сильно страждають групи населення з низькими доходами.

Як повідомили аналітики дослідницької компанії GfK, 85% споживачів очікують, що ціни на товари повсякденного попиту зростатимуть і надалі. На початок російського вторгнення в Україну цей показник становив 77%.

На думку експертів, у Німеччині також погіршується споживчий клімат. У травні GfK прогнозує зниження значення індексу споживчого клімату на рекордні 26,5 пункти.

У березні ціни на товари, що імпортуються до Німеччини, показали максимальне з 1974 року зростання на 31,2% у порівнянні з тим же періодом минулого року і на 5,7% у порівнянні з лютим.

Загалом інфляція у Німеччині у березні досягла 7,3% у річному обчисленні — це найвищий показник як мінімум з моменту об'єднання НДР та ФРН.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]