Пашинян піддав сумніву ефективність ОДКБ та російських миротворців й наголосив на ратифікації Римського статуту

|
Версия для печатиВерсия для печати

 "Розв'язані останніми роками проти Вірменії напади Азербайджану призводять до очевидних висновків про те, що ті системи зовнішньої безпеки, до яких ми залучені, неефективні з погляду державних інтересів та безпеки Республіки Вірменія", - сказав Пашинян у посланні до народу Вірменії.

"У цьому сенсі необхідно трансформувати, доповнити, збагатити інструменти зовнішньої та внутрішньої безпеки, співпрацюючи з усіма партнерами, які готові на взаємовигідні кроки", - зазначив прем'єр Вірменії.

"У цій низці ми розглядаємо також ратифікацію Римського статуту, що дасть можливість Республіці Вірменія у справі забезпечення зовнішньої безпеки скористатися також можливостями Міжнародного кримінального суду", - заявив прем'єр Вірменії.

Говорячи про ратифікацію Римського статуту, Пашинян зазначив, що інструменти ОДКБ та вірмено-російського військового співробітництва є недостатніми для забезпечення зовнішньої безпеки Вірменії.

"Рішення ратифікувати Римський статут було прийнято у грудні 2022 року, коли для всіх стало очевидним, що механізмів ОДКБ та вірмено-російського стратегічного партнерства недостатньо для захисту зовнішньої безпеки Вірменії", - сказав Пашинян.

"І це рішення жодним чином не спрямоване проти ОДКБ чи Російської Федерації. Воно випливає з інтересів нашої зовнішньої безпеки та ухвалення такого рішення є нашим суверенним правом", - заявив вірменський прем'єр.

Політик поклав відповідальність за загрозу виходу вірмен з Карабаху на Азербайджан та російських миротворців. "Якщо не буде створено реальних умов для життя вірмен Нагірного Карабаху в їхніх будинках і дієвих механізмів захисту від етнічних чисток, ймовірність того, що вірмени Нагірного Карабаху єдиний порятунок свого життя та ідентичності побачать у результаті своєї батьківщини, вкрай збільшується. Відповідальність за такий розвиток подій повністю ляже на Азербайджан, який узяв на озброєння політику етнічних чисток, та на російський миротворчий контингент у Нагірному Карабаху", - заявив він.

"Ми поважаємо всіх наших партнерів, але очікуємо такої ж поваги до нашого суверенітету і свободи. Сенс того, що відбувається останніми роками в цьому: чи буде Вірменія вільною демократичною державою чи віддаленою провінцією? Вже майже відкрито такий вибір ставиться у внутрішньополітичному полі Вірменії, і кожен повинен вирішити, чи йти шляхом незалежності чи покірності. Я як прем'єр-міністр керуюся першим", - заявив глава уряду Вірменії.

19 та 20 вересня Азербайджан провів військову операцію в Нагірному Карабаху. Силова операція Азербайджану в Нагірному Карабаху закінчилась його повною перемогою. В результаті влада невизнаної республіки погодилася скласти зброю і розформувати "Армію оборони Нагірного Карабаху".

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]