Пашинян піддав сумніву ефективність ОДКБ та російських миротворців й наголосив на ратифікації Римського статуту
"Розв'язані останніми роками проти Вірменії напади Азербайджану призводять до очевидних висновків про те, що ті системи зовнішньої безпеки, до яких ми залучені, неефективні з погляду державних інтересів та безпеки Республіки Вірменія", - сказав Пашинян у посланні до народу Вірменії.
"У цьому сенсі необхідно трансформувати, доповнити, збагатити інструменти зовнішньої та внутрішньої безпеки, співпрацюючи з усіма партнерами, які готові на взаємовигідні кроки", - зазначив прем'єр Вірменії.
"У цій низці ми розглядаємо також ратифікацію Римського статуту, що дасть можливість Республіці Вірменія у справі забезпечення зовнішньої безпеки скористатися також можливостями Міжнародного кримінального суду", - заявив прем'єр Вірменії.
Говорячи про ратифікацію Римського статуту, Пашинян зазначив, що інструменти ОДКБ та вірмено-російського військового співробітництва є недостатніми для забезпечення зовнішньої безпеки Вірменії.
"Рішення ратифікувати Римський статут було прийнято у грудні 2022 року, коли для всіх стало очевидним, що механізмів ОДКБ та вірмено-російського стратегічного партнерства недостатньо для захисту зовнішньої безпеки Вірменії", - сказав Пашинян.
"І це рішення жодним чином не спрямоване проти ОДКБ чи Російської Федерації. Воно випливає з інтересів нашої зовнішньої безпеки та ухвалення такого рішення є нашим суверенним правом", - заявив вірменський прем'єр.
Політик поклав відповідальність за загрозу виходу вірмен з Карабаху на Азербайджан та російських миротворців. "Якщо не буде створено реальних умов для життя вірмен Нагірного Карабаху в їхніх будинках і дієвих механізмів захисту від етнічних чисток, ймовірність того, що вірмени Нагірного Карабаху єдиний порятунок свого життя та ідентичності побачать у результаті своєї батьківщини, вкрай збільшується. Відповідальність за такий розвиток подій повністю ляже на Азербайджан, який узяв на озброєння політику етнічних чисток, та на російський миротворчий контингент у Нагірному Карабаху", - заявив він.
"Ми поважаємо всіх наших партнерів, але очікуємо такої ж поваги до нашого суверенітету і свободи. Сенс того, що відбувається останніми роками в цьому: чи буде Вірменія вільною демократичною державою чи віддаленою провінцією? Вже майже відкрито такий вибір ставиться у внутрішньополітичному полі Вірменії, і кожен повинен вирішити, чи йти шляхом незалежності чи покірності. Я як прем'єр-міністр керуюся першим", - заявив глава уряду Вірменії.
19 та 20 вересня Азербайджан провів військову операцію в Нагірному Карабаху. Силова операція Азербайджану в Нагірному Карабаху закінчилась його повною перемогою. В результаті влада невизнаної республіки погодилася скласти зброю і розформувати "Армію оборони Нагірного Карабаху".
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:08
- Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
- 16:04
- Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
- 14:05
- Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
- 12:22
- Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
- 10:35
- У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф
- 09:00
- Рекорд ЗСУ: за добу ліквідовано 2030 окупантів
- 08:02
- Ворог просунувся у Кураховому, Берестках і ще біля 5 населених пунктів
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.