Понад 10 тисяч людей, які лишилися в Енергодарі, фактично є полоненими — мер
Ситуація у місті продовжує залишатись напруженою. В Енергодарі чути численні автоматні черги та вибухи. Окупанти готують якісь провокативні речі, бо розуміють, що підтримка на ТОТ мінімальна. У місті залишилось десь 20% населення від загальної чисельності. Вони не всі отримали паспорти РФ і масово уникають можливості перебування у місті. Люди роз’їжджаються по приватному сектору, щоб максимально уникнути цього псевдовиборчого процесу.
Про це міський голова Енергодара Дмитро Орлов розповів в коментарі Громадському радіо.
Спершу у вересні окупанти проводили псевдовибори у сільській місцевості, а в таких більш-менш великих населених пунктах вони оголосили їх на 10 вересня — основний день «голосування». А 8 та 9 вересня робили обходи по квартирах людей з озброєними окупантами. Місцеве населення масово не відкриває двері. Окупанти навіть дозволили «голосування» без наявності російського паспорта. Це свідчить про те, що підтримка і загальна явка будуть вкрай низькими.
Росіяни не розголошують місця розташування «дільничих комісій», бо розуміють, що вони є потенційними цілями для ЗСУ.
Ситуація із комунальним сектором у місті зараз більш-менш нормальна. Водопостачання живиться від 30 артезіанських свердловин і не залежить від Каховського водосховища. Є електрозабезпечення, з інтернетом і мобільним зв’язком періодично відбуваються перебої. Мінімальний рівень послуг надається.
Залишається вкрай складною ситуація із медикаментами, бо вони низької якості. Деякі препарати треба чекати досить довго. Люди з хронічними захворюваннями залишаються фактично у заручниках цих хвороб, яких у мешканців Енергодару було достатньо.
Ускладнена процедура виїзду з міста, бо окупанти не випускають із території населеного пункту без якихось російських документів. Також неможливо отримати медичну допомогу у лікарні, якщо немає посвідчень, виданих окупантами.
В окупованому Енергодарі є катівні, в яких багато людей, десь до сотні залишаються на постійній основі. Їх декілька: частина розташована у місті, частина на території промислового майданчика, промислової зони ЗАЕС. Цивільних полонених забирають без суду та слідства. Викрадають людей просто через проукраїнську символіку в телефоні або через відсутність російських паспортів. Це є приводом для обшуків квартир. Деякі вони вже обшукували не по одному разу. Кожного разу окупанти грабують приміщення. Ситуація важка.
Понад 10 тисяч людей, які залишаються у місті, фактично є цивільними полоненими. Хтось перебуває у катівнях, а дехто вже там був. Без російських документів люди не можуть виїхати з міста. Фактично система тотального пресингу, яку демонструє РФ, не є виключенням і в Енергодарі.
З початку окупації атомної станції росіяни використовують її як ядерну фортецю. Вони розташували там велику кількість важкого озброєння та близько тисячі окупантів. На території станції розмістили вогневі точки, в тому числі й на дахах енергетичних блоків, реактивних відділень і промислових об’єктів.
До окупації на ЗАЕС працювали близько 11 тисяч людей, наразі 2 тисячі ходять на роботу. Ядерна та радіаційна безпеки повʼязані з персоналом. Якщо чисельність скоротилась вп’ятеро, то це викликає сумніви щодо забезпечення цими працівниками безпеки.
Вже більше як рік атомна станція не працює на генерацію, але все-таки необхідно постійно підтримувати процес охолодження ядерного палива. Для цього треба тримати певні системи в робочому стані.
Залишається загроза щодо замінування та охолодження. Рівень у ставку-охолоджувачі відповідає нормі, але внаслідок природного випаровування зменшився майже на метр і становить близько 16 метрів. Це викликає певне занепокоєння, бо якщо він і надалі буде зменшуватись, то можливість охолодження буде під питанням. Я вже не говорю про ризики повного знеструмлення станції. За період, коли ЗАЕС не робила генерацію, відбулось вже 6 повних знеструмлень. Це теж певні ризики для радіаційної безпеки. Відбуваються проблеми з електрозабезпеченням систем, які забезпечують охолодження ядерного палива.
Ризиків багато. Ситуація з безпекою не покращується. Повний контроль над ЗАЕС має бути переданий НАЕК «Енергоатом». Потрібно повернути український персонал, який виїхав на підконтрольну територію.
В тему:
- Про наявний геноцид українського народу з боку фашистської Росії
- Росія порушує майже всі закони та звичаї війни
- Рассказ свидетеля казней жителей Бучи в оккупации: «Стреляли либо в затылок, либо в сердце»
- Звірства російських загарбників в Україні: ґвалтування, вбивства, знущання
- Воєнні злочини Росія проти дітей України
- Путін давно мріяв про світ без українців. Світ дослухався? Тепер ми бачимо, що це означає
- «Тепер ви вірите, що це не просто війна, а геноцид?»
- Почему россия это государство-террорист: страшные кадры из под Киева, откуда бежала армия путина (+18)
- Увидит ли мир на скамье подсудимых Гаагского трибунала путина?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:01
- Витрати рф на війну можуть перевищувати воєнний бюджет вдвічі та обвалити економіку
- 09:34
- Лише 3 прокурорам Хмельниччини підтвердили інвалідність, 56 не перевірили за 2 місяці - Ар’єв
- 08:00
- Ворог просунувся в Часовому Яру, Торецьку та біля 6 сел
- 07:44
- У польському суспільстві є втома через розкішний спосіб життя українських чоловіків у Польщі, - міністр оборони Косіняк-Камиш
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 13 – 19 січня
- 18:27
- Україна імає брак людських ресурсів, адже призовний вік не становить 18 років, - радник Трампа Волтц
- 18:03
- Касьянов: Сувора реальність, на яку ми заслуговуємо
- 17:41
- рф та Іран створять військовий союз до інавгурації Трампа
- 17:01
- Польща закрила небо для словацької делегації, що летіла до росії
- 16:20
- Ворог вже може обстрілювати та бомбити громади Дніпропетровщини
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.