Понад 10 тисяч людей, які лишилися в Енергодарі, фактично є полоненими — мер

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ситуація у місті продовжує залишатись напруженою. В Енергодарі чути численні автоматні черги та вибухи. Окупанти готують якісь провокативні речі, бо розуміють, що підтримка на ТОТ мінімальна. У місті залишилось десь 20% населення від загальної чисельності. Вони не всі отримали паспорти РФ і масово уникають можливості перебування у місті. Люди роз’їжджаються по приватному сектору, щоб максимально уникнути цього псевдовиборчого процесу.

Про це міський голова Енергодара Дмитро Орлов розповів в коментарі Громадському радіо.

Спершу ​​у вересні окупанти проводили псевдовибори у сільській місцевості, а в таких більш-менш великих населених пунктах вони оголосили їх на 10 вересня — основний день «голосування». А 8 та 9 вересня робили обходи по квартирах людей з озброєними окупантами. Місцеве населення масово не відкриває двері. Окупанти навіть дозволили «голосування» без наявності російського паспорта. Це свідчить про те, що підтримка і загальна явка будуть вкрай низькими.

Росіяни не розголошують місця розташування «дільничих комісій», бо розуміють, що вони є потенційними цілями для ЗСУ.

Ситуація із комунальним сектором у місті зараз більш-менш нормальна. Водопостачання живиться від 30 артезіанських свердловин і не залежить від Каховського водосховища. Є електрозабезпечення, з інтернетом і мобільним зв’язком періодично відбуваються перебої. Мінімальний рівень послуг надається.

Залишається вкрай складною ситуація із медикаментами, бо вони низької якості. Деякі препарати треба чекати досить довго. Люди з хронічними захворюваннями залишаються фактично у заручниках цих хвороб, яких у мешканців Енергодару було достатньо.

Ускладнена процедура виїзду з міста, бо окупанти не випускають із території населеного пункту без якихось російських документів. Також неможливо отримати медичну допомогу у лікарні, якщо немає посвідчень, виданих окупантами.

В окупованому Енергодарі є катівні, в яких багато людей, десь до сотні залишаються на постійній основі. Їх декілька: частина розташована у місті, частина на території промислового майданчика, промислової зони ЗАЕС. Цивільних полонених забирають без суду та слідства. Викрадають людей просто через проукраїнську символіку в телефоні або через відсутність російських паспортів. Це є приводом для обшуків квартир. Деякі вони вже обшукували не по одному разу. Кожного разу окупанти грабують приміщення. Ситуація важка.

Понад 10 тисяч людей, які залишаються у місті, фактично є цивільними полоненими. Хтось перебуває у катівнях, а дехто вже там був. Без російських документів люди не можуть виїхати з міста. Фактично система тотального пресингу, яку демонструє РФ, не є виключенням і в Енергодарі.

З початку окупації атомної станції росіяни використовують її як ядерну фортецю. Вони розташували там велику кількість важкого озброєння та близько тисячі окупантів. На території станції розмістили вогневі точки, в тому числі й на дахах енергетичних блоків, реактивних відділень і промислових об’єктів.

До окупації на ЗАЕС працювали близько 11 тисяч людей, наразі 2 тисячі ходять на роботу. Ядерна та радіаційна безпеки повʼязані з персоналом. Якщо чисельність скоротилась вп’ятеро, то це викликає сумніви щодо забезпечення цими працівниками безпеки.

Вже більше як рік атомна станція не працює на генерацію, але все-таки необхідно постійно підтримувати процес охолодження ядерного палива. Для цього треба тримати певні системи в робочому стані.

Залишається загроза щодо замінування та охолодження. Рівень у ставку-охолоджувачі відповідає нормі, але внаслідок природного випаровування зменшився майже на метр і становить близько 16 метрів. Це викликає певне занепокоєння, бо якщо він і надалі буде зменшуватись, то можливість охолодження буде під питанням. Я вже не говорю про ризики повного знеструмлення станції. За період, коли ЗАЕС не робила генерацію, відбулось вже 6 повних знеструмлень. Це теж певні ризики для радіаційної безпеки. Відбуваються проблеми з електрозабезпеченням систем, які забезпечують охолодження ядерного палива.

Ризиків багато. Ситуація з безпекою не покращується. Повний контроль над ЗАЕС має бути переданий НАЕК «Енергоатом». Потрібно повернути український персонал, який виїхав на підконтрольну територію.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]