Популяція диких тварин на планеті скоротилася з 1970 року в 69%

|
Версия для печатиВерсия для печати

За період з 1970 по 2018 рік популяція диких тварин на Землі скоротилася майже на 70% через вирубку лісів, що росте, споживання і забруднення навколишнього середовища людиною. З 1970 до 2014 року скорочення популяції становило 60%, з 1970 до 2016 року — 68%.

Такі дані наводяться у спільній доповіді Фонду дикої природи (WWF) і Зоологічного товариства Лондона «Жива планета», що виходить кожні два роки. 

У рамках підготовки доповіді вчені різних країн провели аналіз чисельності 5230 видів тварин з метою оцінки змін їх популяцій на різних континентах. Найзначніше – на 94% – скоротилася популяція диких тварин у країнах Латинської Америки та Карибського басейну. І це регіон, де знаходяться найбільші у світі тропічні ліси — дощові ліси Амазонії з їхньою унікальною біорізноманіттям.

Як зазначає глава британського відділення WWF Таня Стілі, «темпи вирубки лісів прискорюються, позбавляючи цю унікальну екосистему не тільки дерев, а й диких тварин, які залежать від них, та позбавляючи Амазонію можливості бути одним із наших найважливіших союзників у боротьбі зі зміною клімату». На другому місці зі скорочення популяції диких тварин стоїть Африка – 66%. Далі йдуть Азіатсько-Тихоокеанський регіон - 55%, Північна Америка - 20%, Європа та Середня Азія - 18%.

В даний час до списку видів тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, що складається Міжнародним союзом охорони природи та природних ресурсів, включено 41 тис. видів. Найбільша загроза нависла над яванським та чорним носорогами, амурським леопардом, зондським тигром, гірською горилою, тапанульським та суматранским орангутанами, морською черепахою бісса.

Автори доповіді закликають світових лідерів виробити та підписати угоду на Саміті (COP 15) країн-учасниць Конвенції про біологічну різноманітність, що пройде 5–17 грудня у Монреалі. Ця угода, на думку експертів, має обумовлювати зниження викидів, щоб стримати темпи глобального потепління та зупинити знищення природи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]