Президенти Литви, Польщі, Румунії та Латвії закликали світ визнати Голодомор злочином сталінського режиму

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Президенти Литви, Польщі, Румунії та Латвії підтвердили готовність й надалі підтримувати Україну у протидії російській агресії та закликали міжнародну спільноту визнати Голодомор в Україні 1932-1933 років злочином сталінського режиму.

Про це йдеться у спільній заяві президентів чотирьох країн Анджея Дуди, Гітанаса Науседи, Клауса Йоганніса і Егілса Левітса, підписаній в п’ятницю під час зустрічі глав держав у Каунасі, передає Укрінформ з посиланням на сайт президента Литви.

Як зазначається у заяві, президенти підтримують зусилля України на шляху інтеграції до ЄС, а також до членства в НАТО, коли на це дозволятимуть умови.

У світлі російської агресії вони висловили "готовність і надалі посилювати координацію зусиль у наданні всебічної політичної, військово-технічної та гуманітарної підтримки Україні”.

Президенти також погодилися зміцнити співпрацю у боротьбі з дезінформацією та спробами росії переписати історію та закликали міжнародне співтовариство “визнати злочини, скоєні сталінським режимом, зокрема Голодомор 1932-33 років в Україні”.

Крім України, лідери чотирьох країн також задекларували свою всебічну підтримку Молдові та Грузії.

Як інформувало агентство, депутати обох палат румунського парламенту на спільному засіданні 23 листопада проголосували за декларацію про засудження Голодомору, якому український народ був підданий у 1932–1933 роках.

Як повідомлялося, в Україні у четверту суботу листопада вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Українці у ХХ столітті пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Згідно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою “Рейтинг” у листопаді 2022 року, 93% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу, лише 3% – заперечують це.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:56
Трамп заявив, що має спільну точку зору з Зеленським щодо необхідності завершити війну
18:31
Херсонська обладміністрація планує укласти договір з компанією, яка вже дурила державу
17:08
Директор заводу з поплічниками вкрали 36 млн грн на закупівлі запчастин для літаків ЗСУ
16:15
Харківську фірму, яка пережила російські обстріли, знищила повінь у Чехії
15:03
В Ніжині один з керівників райуправління поліції вбив військового
14:38
Пʼяний топ-чиновник з НБУ грозився "прострелити ноги" військовому
13:44
Рашисти завдали удару по відділку поліції у Кривому Рогу: загинула жінка
12:38
На Вінниччині затримали агента рашисів, який їздив за колонами ЗСУ, щоб дізнатися їхні маршрути і скоригувати по них удар
11:43
Ліки в Україні додатково захищатимуть від фальсифікації 2D-кодуванням
10:21
Британія передасть Україні більше самохідних гаубиць AS90

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]