Про безкінечний "совок" у ЗСУ й плату за нього людськими життями

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вже півтора року йде десятий рік чотирьохсотрічної війни - а ми досі робимо х#йню.

Про це пише у своєму блозі Valua Chuk.

"Ми досі не вмикаємо мозок, не робимо висновків і, найголовніше - не навчились цінувати людей. Невеликий дисклеймер: окрім того, що за останні півтора рокe ми співпрацювали ледь не з кожною існуючою силовою структурою в різних напрямках - від штурмів до керування/налагодження роботи різноманітних літаючих, їздіючих, розвідуючих та вй#буючих девайсів - мене з моїм стрілецьким досвідом неодноразово залучали до підготовки штурмовиків та піхоти. Тому все, що нижче - реультат власного досвіду.

Почнемо спочатку - Х#йня №1:

Ні для кого не є секретом, що військкомати не виконують своїх прямих обов'язків, в результаті чого в бригади потрапляють не найкращі та найпридатніші, а ті, хто не зумів відкупитися. Дуже часто відкупитись не можуть люди без освіти, без належної фізичної підготовки, з травмами, хронічними хворобами та історією алкоголізму та наркоманії.

Про це навіть вже декілька розслідувань було, але щось на відміну від лайна на вентилятор (точніше, в смітник) в особі тарасика чорновола, ці роботи суспільного резонансу не викликали.

Розумію, дуже багатьох цей бридкий суспільний договір влаштовує, бо дає цілком реальну змогу відсидітися по тилах за спинами у дурників, що полізли в пекло добровільно, або невдах, що не змогли нормально "па-пацанскі парішать".

В результаті ОС до бригад, місцями, доходить такий сумний, що хочеться обійнятись з ними, сісти та заплакати.

Х#йня №2:

В теорії, бригади мають отримувати підготовлених бійців. Звісно, додаткові навчання, робота з новими засобами ураження та всяке інше підвищення кваліфікації особового складу - святий обов'язок та кровна зацікавленість самих бригад. Але мова про первинну підготовку - про курс молодого бійця. В теорії, з цих курсів боєць має вийти з базовими навичками, необхідними для ефективної роботи в межах його військово-облікової спеціальності.

Для піхоти (і тим більш для штурмовиків) - ці навички обмежуються стрілкотнею, гранатометами та гранатами (і лопатою - лопата то святе). Тобто, щоб піхотинець міг завдавати ураження ворогові та мав шанс вцілити в стрілковому бою, він має хоча б базово вміти стріляти.

На жаль, люди, відповідальні за підготовку бійців, чомусь так не вважають. Через мене проходили бійці, які на кмб навіть автомат в руках не тримали. Були такі, що на нічних стрільбах отримували команду "стріляти туди". Вкладка, робота зі зброєю зі стандартних положень, робота з укриттями, швидкий перший постріл та робота з прицільними на дистанціях 100+м в нормальному сучасному ефективному варіанті - відсутні. Більш того, люди навіть не знають як привести зброю до бою. А деякі - що це взагалі треба робити. З іншим екіпом ситуація схожа.

В результаті ми маємо масу людей на найстрашніших ділянках фронту, які банально не можуть себе захистити та максимально в собі не впевнені.

В авральному варіанті - за тиждень (а якщо зовсім горить - то і за три дні) це виправляється. Трохи часу, трохи персональної уваги і люди мало того, що починають влучати, вони починають від своїх влучень кайфувати, відчувають азарт та перетворюються з переляканого стада на воїнів, які реально бажають опробувати свої нові навички на ворогові.

Ми цією підготовкою даємо нашим сонечкам шанс вижити та зробити свою роботу, але чомусь, знову ж таки, ця тема - або табу, або показуха з навчанням людей ходити тактикульною багатоніжкою, крастися парами по відкритій місцині або браво шикуватись на якомусь плацу.

Я без підготовки можу назвати пару десятків офігєнних інструкторів, які можуть написати програму, підготувати інструкторський склад та запустити цей процес, роблячи наше військо реально більш ефективним.

Але х#й - ми досі кидаємо людей в п#здоріз неготовими, робимо вигляд, що це ок, а коли вони справедливо кажуть, що не знають, що і як робити - лякаємо їх карним кодексом та СЗЧ, а потім коли вони 200-300 плачемо, ставимо їх фото в чорні рамки, обіцяємо помститися, збираємо гроші їхнім родинам та офігєваємо від того, що людей на нулі постійно не вистачає.

А могли б просто по-людськи зайнятися їхньою підготовкою.

Х#йня №3:

Якщо я попрошу вас описати мені воїна, впевнений, 90% з вас насипе про м'язи, витривалість, хоробрісіть (на межі з легкою #банутістю), калашмат, гранати та рпг. Короч, норм такий тактикульный рекс.

І те, що ви так відповісте - абсолютно нормально. Це героїчний образ, впресований в вас з дитинства голівудами та відшліфований клікбейтними фото/відосіками смм-ників МО та типу-журналістами єдиних телемарафонів.

Але в мене для вас погані новини. Браві кіношні успішні кавалерійські штурми, які ви так любите дивитись у тіктоках, і де такий набір якостей, в теорії, може стати в нагоді - здебільшого закінчуються розй#бом "кавалеристів" вхлам. Дев'ять з десяти відосиків таких штурмів ви не бачите, бо нема кому гоупрошку з сіряка дістати, щоб вас контентом розважити.

Так ось, з галопуючим розвитком сучасних китайських технологій, ефективний воїн сьогодні антропометрично може відповідати середньостатистичному напівпрофесійному геймеру. Бо щоб працювати з ФПВ-камікадзе - біцуха не потрібна. Потрібні мізки, дрібна моторика та розвинена рука-око-координація.

А при належному скілові, майже кожен виліт ФПВ може закінчуватись максимально харошимі руськімі.

Здавалося б, ось воно - борт можна купити за $500, бюатарея коштує копійки, окуляри-джойстики-ретрики купуються один раз та служать довго, якщо не будуть фізично знищені. БК ми навчились робити з гімна та палок. Шкіл, що готують пілотів - купа. Самих пілотів, що можуть навчити, за наявності політичної волі, нових літак-убівак - достатньо.

Але ніт.

Ми продовжуємо бити себе п'ятою в груди та розповідати, що нам, кров з носу, необхідні Леопарди з Абрамсами. При тому, що китайська п'ятсотдоларова іграшка той самий Леопард, що коштує від 7 до 10 мільйонів американопрезидентів, може не напружуючись вивести з ладу. Ми не хапаємось за можливість удешевити нашу війноньку та зробити нашу найвищу національну цінність - життя людини - більш захищеною.

Системно над цією темою працюють тільки на рівні бригад, підрозділів та фондів. Закуповують ті самі дрони переважно волонтери та самі військові. Було б також несправедливо забути зірку васильївського СММу, який чомусь у нас став міністром, з його "Армією дронів", яка теж закуповує ФПВшки - тільки, за чутками з останнього дроно-сходняка, ледь не в чотири рази дорожче (Одразу дисклеймер - можливості перевірити ці чутки в мене немає, якщо хтось знає, де знайти інфу, щоб це спростувати чи підтвердити - буду вдячний).

Давайте ще раз: в одному леопарді від 14 до 20 тищ дронів. Можете уявити собі таку армаду і шкоду, яку вона може зробити? А скільки життів наших пацанів, які за відсутності тих самих ФПВшок мають лізти на амбразури крізб шквальний вогонь ворога?

І так, щоб ми один одного розуміли - по всіх трьох питаннях Америку я не відкриваю. ВСі ці проблеми - на поверхні. Як їх фіксити - теж не атомна фізика.

Головне питання - чому цього не роблять, і чому цими питаннями масово не зай#бують нашу владу, весело очікуючи перед екранами результатів великих контрнаступів?

Відповідь, на жаль, мені здається одна - бо совок, підживлений гонитвою за лайками та дешевим хайпом.

Попри слова нашого головнокомандувача про те, що "маленька радянська армія ніколи не переможе велику..."

Тре з цим щось робити."

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]