Рашисти вибудувала систему тортур українців – ОГП

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Про це заявив Генеральний прокурор Андрій Костін під час зустрічі зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань катувань, доктором Еліс Джил Едвардс. Вони обговорили посилення міжнародної співпраці заради припинення цих жахливих і незаконних практик.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОГП.

Генпрокурор повідомив, що, за останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження.

«На всіх визволених територіях ми знаходимо свідчення цих жахіть. Лише в Херсонській області зафіксовано 11 катівень. У Харківській області розслідується майже 100 випадків катувань, у яких встановлено понад 700 постраждалих. Подібну картину ми бачимо і в інших деокупованих регіонах», – зауважив Андрій Костін.

Наразі ідентифіковано 156 підозрюваних  військовослужбовців зс рф та представників окупаційної «влади», щодо 114 обвинувальні акти скеровано до суду, 35-х засуджено за катування та жорстоке поводження як воєнні злочини.

«Агресор використовує тортури і як зброю війни, і як метод знищення української ідентичності в умовах окупації», – констатував Генпрокурор.

Про один з таких випадків Андрій Костін розповів Спеціальній доповідачці ООН з питань катувань під час зустрічі.

32-річний власник кав'ярні з Херсона допомагав учасникам протестів проти російської окупації – давав випити води, умитися та надавав першу допомогу у своєму кафе. Чоловіка заарештували за сфабрикованими звинуваченнями. Знайдений у нього касовий апарат американського виробництва використали як «доказ» впливу США.

Окупанти практично безперервно катували його впродовж 17 днів. Погрожували також зґвалтувати його дружину та віддати малолітню дитину до дитячого будинку.

Відпустили затриманого лише після того, як родина заплатила 100 000 грн. Перед звільненням його змусили записати відео про те, що він передав гроші «на підтримку спеціальної військової операції».

«На щастя, тепер він вільний. Проте, його історія є однією із тисяч подібних. Справа проти організаторів цієї катівні наразі розглядається в суді. Встановлено понад 160 осіб, які постраждали там від рук російських катів. Тисячі інших все ще залишаються в російському полоні», – зазначив Генпрокурор.

«Світова спільнота має об'єднатися, щоб домогтися їхнього звільнення, зруйнувати російську машину тортур і забезпечити покарання кожного з її учасників», – додав він.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:03
Російська ракета спричинила авіатрощу літака Azerbaijan Airlines в Казахстані, - Euronews
16:55
Ще чотири кабелі зв'язку, що з'єднують Фінляндію та Естонію, вийшли з ладу
14:08
Як нардепи оборонного комітету Ради від корумпованої "Слуги народу" покривали і покривають "яйця по 17" та інші злочини на мільярди
14:02
В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"
13:43
Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів
13:34
Міноборони зірвало голосування за членів Громадської антикорупційної ради, - Гудименко
12:10
Євстратій Зоря: Усик, Онуфрій та "анафема" Мазепи
10:01
Вбивство Фаріон: справа пішла до суду
10:00
Фішингові атаки та підроблені сайти: як убезпечити себе від шахраїв на онлайн-майданчиках
08:00
Ворог окупував ще два села і просунувся біля Піщаного

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]