САП завершила слідство у "справі Пашинського"
Слідство у справі щодо злочинної організації, якій інкримінують заволодіння заарештованими нафтопродуктами вартістю понад 800 млн грн, завершено.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
«Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно 7 учасників злочинної організації, які заволоділи нафтопродуктами на загальну суму 817 млн грн, заарештованими у справі власника так званої групи компаній «Східно-Європейська паливно-енергетична компанія», який входив до злочинної організації, очолюваної колишнім президентом України. На сьогодні... відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення», - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, після того, як рішенням слідчого судді було накладено арешт на нафтопродукти, ввезені в Україну з порушенням законодавства, підприємець та топпосадовець Адміністрації Президента розробили злочинну схему з метою заволодіння цим майном. Для її реалізації вони залучили підконтрольних осіб, яких призначили на посади до державного підприємства.
Фігуранти домоглися передачі цьому держпідприємству заарештованих пально-мастильних матеріалів, які протягом 2014-2018 років були реалізовані підконтрольній організатору схеми компанії та продані на ринку. Проте до державного бюджету кошти не надійшли, оскільки компанія сплатила держпідприємству лише частину з них, яка була виведена на рахунки інших підконтрольних суб’єктів господарювання.
Слідство вважає, що інтересам держави було завдано збитків на суму 817 млн грн.
Про підозру повідомлено двом організаторам злочину – колишньому в.о. глави Адміністрації Президента, народному депутату, керівнику одного з Комітетів Верховної Ради та підприємцю; а також 5 співвиконавцям – колишньому керівнику департаменту Мінпаливенерго, колишнім директору, заступнику директора та менеджеру ДП та керівнику приватного товариства.
Як повідомлялося, у лютому 2024 року правоохоронці викрили колишнього народного депутата та його спільників у незаконному привласненні і продажу 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів на майже 1 млрд грн, які мали піти на потреби армії.
26 лютого 2024 року ВАКС обрав підозрюваному у цій справі ексдепутату Сергію Пашинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 272,5 млн грн застави. 27 лютого заставу було внесено, він вийшов на волю.
У листопаді Апеляційна палата ВАКС відмовила Пашинському у зміні запобіжного заходу.
Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 11:42
- Люксові авто на 3,4 млн грн: у екскерівника ТЦК Харкова конфіскують майно через відсутність законних доходів
- 11:38
- Білий дім оприлюднив зловживання USAID на сотні мільйонів
- 10:50
- Фітнес-тренер з Полтави Заволока отримав 6 років в’язниці за публічні образи та напад на військових
- 09:33
- САП завершила слідство у "справі Пашинського"
- 09:01
- Секта державних зрадників: патріарху рпц Кирилу співслужили сім архиєреїв упц (мп) (ФОТО)
- 08:30
- Маск нічого не робитиме без схвалення моєї адміністрації, - Трамп
- 08:10
- Китай ввів мита на вугілля, нафту, ЗПГ із США
- 08:00
- Ворог просунувся в Часовому Яру та біля трьох сіл на Донеччині
- 07:29
- Рубіо офіційно призначили в.о. адміністратора USAID
- 07:26
- США відклали на місяць митні тарифи на імпорт з Канади
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.