Справа Магнітського: найбільший банк Данії Danske Bank визнав себе винним у шахрайстві проти банків США на користь росіян
У справі підозрювався двоюрідний брат президента РФ Володимира Путіна - Ігор Путін.
Найбільший банк Данії Danske Bank визнав, що допомагав росіянам у проведенні багатомільярдної схеми доступу до американської фінансової системи. Про це повідомляє Міністерство юстиції США.
Згідно з судовими документами, цей банк потай переказував гроші від клієнтів з "високим ризиком" у РФ та інших країнах у фінансову систему США.
Через дії Danske Bank підозрілі клієнти змогли отримати доступ до американських банків, які опрацювали від їхнього імені 160 мільярдів доларів.
Згідно зі зізнанням та судовими документами, у період з 2008 по 2016 рік Danske Bank пропонував банківські послуги через свою філію в Естонії Danske Bank Estonia. Він мав прибуткову бізнес-лінію з обслуговування клієнтів-нерезидентів, відому як NRP. Danske Bank Estonia залучив клієнтів NRP тим, що вони могли переказувати великі суми грошей через цей банк практично без нагляду. Співробітники Danske Bank в Естонії почали змову з клієнтами NRP, щоб приховати справжній характер своїх транзакцій, у тому числі за допомогою підставних компаній, які приховували фактичне володіння коштами.
Danske Bank визнав свою провину у змові з метою скоєння банківського шахрайства. І буде притягнутий до відповідальності за багаторічну злочинну поведінку. Зокрема, виплатить компенсацію у розмірі 2 мільярди доларів.
Нагадаємо, 13 жовтня 2017 року у Франції Danske Bank запідозрили у тому, що його естонський підрозділ було використано для відмивання 230 мільйонів доларів, викрадених з держскарбниці Росії. Саме цю крадіжку виявив юрист Сергій Магнітський, якого потім забили до смерті у тюрмі.
Грандіозний скандал з відмиванням російських грошей через датський Danske Bank і пов'язане з цим незалежне розслідування дозволило з'ясувати, що всього за один рік через банк "прокачали" колосальні суми "російських і екс-радянських грошей". Всього суму відмитих грошей обчислили у 30 мільярдів доларів.
Двоюрідний брат президента РФ Володимира Путіна Ігор Путін міг брати участь у найбільшій в історії схемі з відмивання грошей на суму 230 мільярдів доларів через естонську філію найбільшого банку Данії Danske Bank.
2019 року Danske Bank пішов з Естонії після скандалу з відмиванням російських грошей.
Головний виконавчий директор Danske Bank Томас Борген після скандалу покинув Danske Bank.
Історія "справи Магнітського"
Сергій Магнітський був керівником відділу податків та аудиту у фірмі Firestone Duncan, яка надавала юридичні послуги, у тому числі й фонду Hermitage Capital Management.
Влітку 2007 року російське відділення фонду «Hermitage Capital» запідозрили в ухиленні від сплати податків.
Магнітський вів розслідування, згідно з яким у корупційних схемах було замішано багато високопосадовців із силових відомств.
Незадовго до арешту Магнітський звинуватив групу міліцейських чинів та податкових інспекторів у тому, що вони за допомогою викрадених документів кількох фірм Браудера вкрали з держбюджету 5,4 млрд. рублів (230 млн. доларів США) шляхом відшкодування податку на додану вартість.
24 листопада 2008 року Магнітського було заарештовано за звинуваченням у допомозі голові фонду Браудеру в ухиленні від сплати податків.
Ініціював справу підполковник міліції Артем Кузнєцов, а розслідування вів майор Павло Карпов. Згідно з документами, представленими керівництвом компанії Firestone Duncan, сім'я Кузнєцова витратила близько 3 млн. доларів протягом 3 років, а родина Карпова - понад 1 млн. доларів.
У листопаді 2009 року, перебуваючи у слідчому ізоляторі "Матроська тиша", Сергій Магнітський помер.
Колеги та родичі Магнітського впевнені, що арешт та смерть юриста пов'язані з його професійною діяльністю. За даними правозахисників, він утримувався за ґратами у "тортурових" умовах. До того ж є підстави вважати, що смерть Магнітського була спровокована його побиттям.
"Список Магнітського"
Скандальна "справа Магнітського" поширилася далеко за межі Росії, ускладнивши її відносини із західними країнами.
У квітні 2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін запропонував запровадити санкції проти 60 російських чиновників, причетних, на його думку, до загибелі Магнітського.
Через рік він вніс у сенат законопроект "Про відповідальність і верховенство закону імені Сергія Магнітського", який передбачав заборону на в'їзд до США і заморожування рахунків осіб, які потрапили до чорного списку.
В підсумку "закон Магнітського" було прийнято конгресом і підписано президентом США Бараком Обамою в середині грудня 2012 року.
Російська влада негативно оцінила прийняття "закону Магнітського". Відповіддю Москви став так званий "Закон Діми Яковлєва", що забороняє усиновлення російських дітей американськими громадянами.
При цьому в березні 2013 року Слідчий комітет Росії закрив кримінальну справу про смерть Магнітського – згідно з офіційними висновками російських слідчих, він був взятий під варту на законних підставах, не зазнавав тиску чи насильства в ізоляторі, і його смерть настала з природних причин.
Фото: Фото: Flickr/Egon Philipp
На цю тему:
- Поліція Іспанії заарештувала головного підозрюваного у «справі Магнітського»
- Как убивает Кремль. Дело Магнитского: показания Вильяма Браудера в сенате США
- У Давосі за замах на Браудера затримали двох російських шпигунів
- Билл Браудер рассказал The Guardian, почему Кремль хочет его убить
- «Они в абсолютном ужасе». Браудер прокомментировал «кремлевский список»
- Путин. Сварщики
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:04
- Підривна діяльність: Рада ризикує обороноздатністю країни
- 11:10
- Оголошено новий склад Громадської антикорупційної ради при Міноборони
- 10:10
- "Обмежено придатні", які не пройдуть ВЛК до 5 лютого, будуть оштрафовані. Сума штрафів - від 17 до 25,5 тис.грн - Черкаський ТЦК
- 10:01
- Генсек НАТО: Або збільшимо витрати на оборону, або діставайте підручники з російської
- 09:50
- Міністр оборони ФРН Пісторіус прибув до Києва
- 08:00
- Ворог окупував Зелене біля Покровська, але втратив Шевченко
- 20:00
- У вівторок в Україні без опадів, морози вночі, вдень -3...+2 °С
- 18:40
- Якийсь агент ФСБ Фіцо кличе Зеленського на зустріч
- 16:35
- Демобілізації в Україні до завершення війни не буде, звільнити можуть тільки певні категорії військових - "слуга народу" Веніславський
- 14:05
- Жорстокі бої: як розвивається наступ зс рф на Донбасі (КАРТИ)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.