Створили реєстр кліриків УПЦ МП, які підтримують РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні створили реєстр високопоставлених членів Української Православної Церкви (в єдності з РПЦ), які мають зв’язки з Російською Федерацією. Його розробкою займалася команда Molfar.

Розробники реєстру зазначили, що після початку повномасштабного вторгнення російських військових у 2022 році священнослужителі УПЦ МП заявили про свою “незалежність” від Москви, проте деякі з них не лише продовжили підтримувати твердження РФ, але й мають російські паспорти. Крім цього, багато членів УПЦ МП мають нерухомість у РФ. Загалом команда Molfar додала до реєстру 67 осіб, передає Фокус.

Серед осіб є Онуфрій (Березовський), Пантелеймон (Єгоренко), Марк (Петровцій). У 2022 Марка, до слова, позбавили дозволу на імміграцію в Україну, а у 2023 — українського громадянства.

Зазначимо, що повний список високопоставлених членів Української Православної Церкви московського Патріархату, які мають зв’язки з РФ, можна глянути за посиланням.

Раніше Верховна Рада 19 жовтня проголосувала у першому читанні за законопроєкт (#8371) про заборону релігійних організацій, пов’язаних із РФ.

У грудні 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції щодо афілійованих з центрами впливу в Росії релігійних організацій. Цьому рішенню передували контррозвідувальні заходи СБУ у культових спорудах, на територіях монастирів та єпархій Української православної церкви Московського патріархату. У ході цих заходів було виявлено проросійську літературу; документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва низки єпархіальних структур; антиукраїнську діяльність служителів з закликами, зокрема, до “пробуждения матушки-Руси”, виправдовуванням збройної агресії РФ в Україні. Загалом притягнуто до відповідальності 68 кліриків УПЦ (МП), з них 14 митрополитів.

Рішення щодо заборони релігійних організацій, повʼязаних із Російською Федерацією, спрямоване не проти православʼя чи православних, а має на меті припинити вплив на українців Московського патріархату, вважає голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський. 

Проєкт закону №8371, що передбачає заборону релігійних організацій, які пов’язані з країною-агресоркою, передбачає обов’язкову судову процедуру, що має доказати зв’язок релігійної організації з країною-агресоркою. Водночас демонтаж структур Московського патріархату не повинен впливати на можливість людини сповідувати свою релігію, підкреслив Єленський.

На тлі цього моспатріарх Кіріл закликав вжити заходів і підтримати Українську православну церкву (що в єдності з МП) на тлі планів України ухвалити нове законодавство щодо релігійних організації, з центрами впливу в Москві. З “благословення” Московського патріарха, який також “благословляє” війну проти України, всім єпархіальним єпископам Російської Православної Церкви направлений циркулярний лист керуючого справами Моспатріархії від 26 жовтня із закликом сугубо молитись за архієреїв УПЦ (МП), що перебувають у в’язницях України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]