Турецькі ЗМІ пов'язали постачання американських F-16 Анкарі з прийняттям Швеції та Фінляндії до НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Продаж американських винищувачів F-16 Туреччини залежатиме від схвалення Анкарою членства Швеції та Фінляндії в НАТО.

Про це пише газета Hurriyet за підсумками переговорів глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу та держсекретаря США Ентоні Блінкена у Вашингтоні.

Угоду з продажу Туреччини F-16 не схвалює Конгрес США. Водночас адміністрація президента США Джо Байдена має намір домогтися продажу винищувачів Анкарі. Однак, як повідомляв Мевлют Чавушоглу, під час зустрічі у Вашингтоні американська сторона наголосила, що питання про продаж F-16 може значно прискоритися, якщо Туреччина схвалить заявки Фінляндії та Швеції до НАТО. 

Глава турецького МЗС також підкреслив цей зв'язок, але у зворотному порядку: за його словами, реалізація угоди з постачання F-16 може позитивно вплинути на питання про приєднання Стокгольма та Гельсінкі до альянсу. Туреччина звинувачує країни у наданні притулку членам Робочої партії Курдистану, яку вважає терористичною.

Hurriyet зазначає, що рішення про продаж F-16 залежить не лише від ратифікації договорів Фінляндії та Швеції, а й від подій в Україні, виборів у Туреччині та відносин Анкари із Сирією. Члени Конгресу США, пише газета, ухвалюють рішення на основі цих факторів.

Про бажання придбати F-16 Туреччина заявила у жовтні 2021 року. Це сталося після виключення Анкари із американської програми виробництва винищувачів п'ятого покоління F-35. Вашингтон вжив таких заходів, оскільки Туреччина закупила у Росії ЗРК С-400.

Пізніше Джо Байден заявив, що на користь США направити F-16 Туреччини. За інформацією The Wall Street Journal, адміністрація Джо Байдена має намір запросити у Конгресу схвалення на поставку 40 F-16 і комплектів для модернізації 79 винищувачів, які вже стоять на озброєнні Туреччини.

Угорі Президент Туреччини Ердоган - досвідчений політик, який вміє "дотискати" і ворогів, і союзників. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]