У Європі перестали звертати увагу на ядерні погрози Путіна
Президент США Джо Байден, який сформувався як політик за часів холодної війни і обговорював ядерну гонку ще з керівниками СРСР, дуже обережно підходить до питань, які в Кремлі називають перетином червоних ліній.
На відміну від нього, молоді політики в Європі виступають за більш рішучу підтримку України і не бояться ядерних ракет, які на їхню голову погрожують обрушити в Кремлі та Держдумі, пише журнал Time.
19 вересня Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає дозволити Україні наносити удари по російській території далекобійними західними ракетами і надати їй більше таких засобів ураження. Це призведе до світової війни з використанням ядерної зброї, обрушився на європарламентарів спікер Держдуми В'ячеслав Володін. Підлітний час міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат" до Страсбурга, де розташований Європарламент, становить 3 хвилини 20 секунд, написав він "для відомості" в Telegram. "Громадяни європейських країн хочуть, щоб війна прийшла в їхній дім?" - звернувся він до Європарламенту, закликавши той саморозпуститися.
Читайте також: В РФ самознищилась "аналоговнєтна" міжконтинентальна ракета "Сармат" знищивши й випробувальний полігон
Але голову Європарламенту, мальтійського політика Роберту Метсолу (на фото) ці слова не злякали і навіть не здивували, пише Time. "Типова реакція. Конфронтаційна", - прокоментувала вона виданню ескападу Володіна. На запитання, чи варто сприймати такі погрози всерйоз, Метсола відповіла: "Якщо така риторика звучатиме дедалі частіше, нам слід бути до цього готовими".
Не боїться загроз і прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, хоча Путін демонстративно зібрав Раду безпеки, на якій дав вказівку скоригувати ядерну доктрину, зазначає The Moscow Times. "Не можу з упевненістю сказати, блеф це чи ні, - сказала в розмові з Time Фредеріксен, одна з найбільш рішучих прихильниць посилення військової допомоги Україні в країнах НАТО. -Але я вважаю, що ми ніколи не дозволимо людині, яка не поважає демократію, права людини і все те, у що ми віримо, ми не можемо дозволити їй вирішувати, що повинні робити інші з нас".
Стримана реакція стає дедалі більш поширеною серед західних чиновників, зазначає Time: для багатьох із них Путін став схожим на хлопчиська, який надто часто кричав "Вовки!" (або в цьому разі "Ядерна зброя!"), тож погрози перестали їх лякати. Страх і лідерство несумісні, каже Фредеріксен. Західна звичка турбуватися про червоні лінії Путіна, додає вона, стала причиною занадто частих затримок у наданні військової допомоги Україні:
Єдина червона лінія, яку я бачу в цій війні, вже була перетнута, коли вони напали на Україну.
Байден теж зрештою піде назустріч Києву, а не піддасться на російські погрози, вважає Курт Волкер, колишній постійний представник США в НАТО, який також був спеціальним представником Держдепартаменту з питань України за президента Дональда Трампа. До або після виборів президента адміністрація Байдена почне знімати обмеження на застосування далекобійних ракет, офіційно не оголошуючи про це, сказав Волкер Deutsche Welle.
При цьому, на його думку, у разі перемоги на виборах Трампа Байден в останні три місяці свого терміну надасть Україні набагато більшу військову допомогу. "Він постарається примусити Путіна закінчити війну, кажучи: "Припиніть війну зараз. Ми дамо Україні зброю і приймемо її до НАТО, так що просто припиніть війну"", - сказав Волкер.
В тему:
- Жах російських загарбників: що таке HIMARS та його старший брат М270
- У чому сила української армії? 10 чинників, які допомогли ЗСУ стати новою військовою потугою
- Коли любителів легких «спецоперацій» очікує поразка
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Сучасні системи ППО для України: як вони змінять війну
- Як системи HIMARS громлять російські склади (+відеодокази)
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Як нова українська артилерія змінює перебіг війни?
- Екс-директор ЦРУ: російська армія показала всі військові недоліки, які лише можна уявити
- The Economist: как Украина выигрывает войну беспилотников
- Артиллерийская «битва за Донбасс» глазами американского журналиста
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.