WP: чому твердження про те, що США надто багато витрачають на допомогу Україні - це неправда

|
Версия для печатиВерсия для печати

Промови, які виголошують на мітингах Дональда Трампа не відрізняються детальним представленням ретельно зважених політичних пропозицій. Звісно ж, люди ходять на такі зібрання не заради цього. Відвідувачі з’являються, щоб продемонструвати підтримку кандидатам від Республіканської партії, а ще щоб почути критику на адресу лівого політичного крила.

Саме в цьому контексті варто розглянути висловлювання конгресвумен Марджорі Тейлор Грін під час мітингу у минулий четвер у Айові. Її твердження про фінансування війни в Україні були політичною риторикою, а не зваженим аналізом. Тому варто ставити питання, яку політичну ціль вона намагається просувати. Про це пише Washington Post, пояснюючи, що згадки Грін про Україну беруть свій початок з суперечок про кордон. Вона звинуватила демократів і ЗМІ в тому, що вони ігнорують «розгул злочинності», в якому беруть участь незареєстровані іммігранти. Вона говорила про те, що «наркотики течуть через кордон, а отруєння фентанілом відбуваються щодня».

Одна з причин, чому про фентаніл так часто говорять цього року, - це зростання кількості випадків передозування. Інша причина - республіканці використовують страх перед препаратом як спосіб завдати удар по демократах в полі політики щодо кордонів. Хоча фентаніл здебільшого перевозять контрабандою через прикордонні пункти, які вже існують. І часто це роблять громадяни США. Але незважаючи на це, Грін використала цей фундамент для своїх коментарів про американські витрати на допомогу Україні.

«Демократи відкрили кордон навстіж. Але єдиний кордон, про який вони дбають, - це кордон в Україні, а не на півдні Америки. Під керівництвом республіканців Україне не отримає жодного пені. Наша країна перш за все», - сказала Грін в Айові.

Хтось бачить в цьому стрибку логіку? Від «демократи надто переймаються кордонами України» до «ми не будемо витрачати на допомогу Україні взагалі». Видання пише, що послідовність - не та якість, на якій Грін збудувала свою політичну репутацію. Її слова про «жодного пені Україні» викликала аплодисменти аудиторії, хоча вони не відповідають офіційній позиції Республіканської партії. Це не дивно, зважаючи на те, що опитування виявили зростання скептичного ставлення виборців-республіканців до підтримки Києва у війні проти російських загарбників. Майже половина республіканців тепер думають, що США надто багато допомагають Україні.

Але насправді США роблять відносно мало, особливо якщо подивитися на це з історичному контексті американських зусиль, націлених на стримування російської агресії. Витрати Вашингтона на оборону дуже сильно зросли після закінчення Холодної війни, періоду, коли американське протистояння російській силі відбувалося найбільш відкрито. Зростання витрат почалося після терактів 11 вересня 2001 року через війни в Афганістані і Іраку після них. Але інша причина - це інфляція і зростання державних витрат загалом. Власне, співвідношення фінансування Пентагону до загальних видатків уряду не змінилося.

У відсотковому вираженні оборонні витрати зараз набагато менші, ніж в часи Холодної війни. В останні роки вони також помітно впали через необхідність фінансувати інші американські зусилля, пов’язані з поширенням коронавірусу.

Чому контекст важливий? Тому що під час Холодної війни в центрі оборонних витрат США стояла боротьби з експансіонізмом Москви (і з комунізмом взагалі). Тепер, виділяючи значно меншу частину федерального бюджету і набагато менше витрачаючи на відповідні оборонні потреби, США дуже ефективно блокують російські експансіоністські наміри в Україні. Згідно з аналізом Congressional Research Service, який був оновлений минулого місяця, США витратили на допомогу Києву трохи менше 18 мільярдів доларів за весь період з лютого, коли Москва влаштувала вторгнення. Але ці гроші походять не виключно з бюджету Пентагону. Частина з них була взята з «Програми іноземного військового фінансування» Держдепартаменту. Також це не всі витрати, які були схвалені. Видання нагадує, що минулого разу, коли американська увага була сильно прикута до України, а саме в розпал першого імпічменту Дональда Трампа в 2019 році, уряд запровадив двоетапний процес. Спочатку Конгрес схвалював спеціальне рішення, а потім виділялися відповідні кошти. Тож загалом в 2022-2023 фіскальному році всього на допомогу Україні було виділено 28 мільярдів доларів. В контексті загальних видатків США це мізер.

28 мільярдів доларів - це, безперечно, багато для окремої людини. Але для уряду США це незначні кошти. Однак, цифру будуть озвучувати поза контекстом загальних державних витратів, щоб склалося враження, ніби Вашингтон вдається до небезпечного марнотратства. Це риторичне твердження, яке не так стосується витрат, як сфокусоване на них. І саме це робить Грін.

Видання нагадує, що конгресвумен, як і багато інших представників правого політичного крила, висловлювали симпатію до російської позиції з початку війни проти України. В березні Грін розмістила на Facebook відео, в якому заявила, що США не повинні допомагати українській обороні. При цьому вона виставила свій заклик, як гуманітарний, мовляв, затяжна війна призведе до ще більшої кількості смертей.

«Це не наша відповідальність давати Володимиру Зеленському і українському народу фальшиву надію у війні, в якій вони не можуть перемогти», - сказала Грін на відео.

Вочевидь, ця її оцінка не виправдалася. Також на початку конфлікту вона говорила, що уряд США витрачає гроші на Україну, замість того, щоб використати їх дли вирішення проблем на американському кордоні. І це теж неправда. Грін послідовно виступає проти фінансування підтримки Києва. В певний момент конгресмен від Демократичної партії Джеймі Раскін висловив підозру, що вона повторює російську пропаганду.

Правда ж в тому, що США витрачають «копійки» (в контексті загальних своїх витрат) на стримування і придушення російської агресії. Припущення, що це робиться за рахунок скорочення фінансування інших пріоритетів, просто неправдиве. Але, знову ж таки, Грін насправді цікавить взагалі не сума витрат.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]