WSJ: "Насувається щось велике", а армія США не готова до цього

|
Версия для печатиВерсия для печати

Офіцер армії США відверто говорить про втрату американських засобів стримування.

Про це йдеться в редакційному матеріалі Wall Street Journal.

Наводимо далі повний переклад тексту.

Вторгнення Росії в Україну виявило втрату потужності американського військового стримування - факт, який, здається, дуже мало наших лідерів готові визнати публічно. Тож приємно чути, як старший офіцер визнає небезпеку таким чином, що, як ми сподіваємося, є початком кампанії з просвіти американської громадськості. "Ця криза в Україні, в якій ми зараз перебуваємо, це лише розминка", - сказав цього тижня на конференції адмірал ВМС США Чарльз Річард, командувач Стратегічного командування США. "Наближається щось велике. І не мине багато часу, перш ніж нас перевірять так, як ми не перевіряли себе протягом тривалого часу".

Наскільки все погано? Ну, адмірал каже: "Як я оцінюю наш рівень стримування проти Китаю? Корабель повільно тоне. Він іде на дно повільно, але він тоне, оскільки, по суті, вони впроваджують можливості в польові дії швидше, ніж ми". Те, що занурення відбувається повільно, навряд чи може слугувати втіхою. Оскільки "ці тенденції продовжуватимуться", не матиме значення, "наскільки хороші наші командири чи наше обладнання - нам їх не вистачить. І це дуже короткострокова проблема". Зауважте слова "короткострокова проблема". Проблема є більш нагальною, ніж хоче визнати більша частина політичного класу.

Адмірал Річард зауважив, що Америка зберігає перевагу в підводних човнах - "можливо, єдину справжню асиметричну перевагу, яку ми все ще маємо", - але навіть вона може зникнути, якщо США не прискорять темп, щоб "вирішити наші проблеми з обслуговуванням, розпочати нове будівництво". Будівництво трьох швидкохідних підводних човнів типу "Вірджинія" на рік було б хорошим початком.

Торішні новини про те, що Китай випробував гіперзвукову ракету, яка облетіла весь світ і приземлилася вдома, повинні були викликати більше тривоги, ніж викликали. Це означає, що Китай може поставити під загрозу будь-яке місто чи об’єкт США, і, можливо, не бути поміченим. Той факт, що випробування застали США зненацька і що вони перевершили гіперзвукові можливості Америки, погіршує ситуацію. Те, як ми програли гіперзвукову гонку Китаю та Росії, заслуговує на слухання в Конгресі. "Раніше ми вміли швидко рухатися, але втратили це мистецтво", - додав адмірал. Військові говорять "про те, як ми збираємося пом’якшити нашу припущену можливу невдачу", щоб поставити нові балістичні підводні човни, бомбардувальники чи зброю великої дальності, замість того, щоб сформулювати запитання інакше: "Що для цього потрібно? Гроші? Люди? Вам потрібні авторитети?". Ось "як ми потрапили на Місяць до 1969 року".

Розповідаючи громадськості про слабкі сторони збройних сил США, ви ризикуєте спонукати ворогів використовувати їх. Але більший ризик сьогодні полягає в сліпому самовдоволенні, доки Китай не вторгнеться на Тайвань або не вчинить інших дій, які завдадуть шкоди інтересам або союзникам США, оскільки Пекін вважає, що США нічого не можуть з цим вдіяти.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]