WSJ: за три тижні до початку війни Росія запустила в космос апарат із компонентами ядерної антисупутникової зброї

|
Версия для печатиВерсия для печати

На початку лютого 2022 року Росія запустила в космос апарат, який несе компоненти системи антисупутникового ядерного озброєння.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на анонімних американських чиновників.

Апарат під назвою «Космос-2553» було запущено 5 лютого за три тижні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про його запуск повідомили в Міноборони Росії та в «Роскосмосі», проте про призначення супутника в релізах говорилося мало — щойно він оснащений системами для відпрацювання «в умовах дії радіації та важких заряджених частинок».

Співрозмовники WSJ вважають твердження російської сторони про цілі запуску апарату неправдоподібними та заявляють, що він запущений у рамках російської ядерної антисупутникової програми.

Власне, ядерного заряду, як пише WSJ, супутник «Космос-2553» не несе, але на ньому є неядерні компоненти нової російської системи озброєнь. Якщо її буде розгорнуто, Москва зможе знищити за допомогою ядерного вибуху сотні супутників на низькій навколоземній орбіті «в тій частині космосу, де домінують апарати уряду США та компанії SpaceX», пише WSJ.

Один співрозмовник видання назвав супутник "прототипом" зброї, але інші кажуть, що російська програма не просунулась так далеко. «Космос-2553» досі рухається навколо Землі «незвичайною орбітою», пише WSJ.

У середині лютого голова комітету з розвідки палати представників США Майк Тернер попередив про «серйозну загрозу національній безпеці» країни і зажадав від президента США Джо Байдена «розсекретити всю інформацію», яка стосується цієї загрози.

CNN та Reuters повідомляли, що згадана Тернером загроза пов'язана з Росією та «операціями в космосі». ABC News уточнював, що Росія планує розмістити у космосі ядерну зброю. За даними WSJ, причиною цього обговорення у конгресі стала саме російська антисупутникова програма. Білий дім незабаром заявив, що Росія реалізує «тривожний» протисупутниковий потенціал, зазначивши, проте, що антисупутникова зброя ще не розгорнута і тому реальної загрози поки що не становить.

Зображення ілюстративне, з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Перший день Олімпіади-2024: розіграють 14 комплектів медалей
09:41
Професор Нєбітов вважає вбивцю професорки Фаріон "абсолютно проукраїнським" - це таке у нас "проукраїнське" керівництво поліції
08:27
росія спланувала та здійснила теракт в казармах Оленівки, де перебували українські військовополонені, - Associated Press
08:00
DeepState: росіяни захопили Вовче на Донеччині
22:32
“Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
20:00
У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
18:51
Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
18:05
Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
17:25
САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
16:58
РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]