Західні банки в минулому році проспонсорували російських загарбників на 800 млн євро

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У 2023 році західні банки в росії заплатили кремлю 800 млн євро податків. Цифра вказує на чотириразове збільшення в порівнянні з довоєнним рівнем і отримана вона внаслідок стрибка прибутків європейських кредиторів, які все ще знаходяться в країні.

Про це пише видання ThePage з посиланням на публікацію в газеті Financial Times.

Сім найбільших європейських банків за активами в росії повідомили про сукупний прибуток понад 3 млрд євро у 2023 році. До цього переліку входять:

Ці прибутки були втричі більші, ніж у 2021 році, і були частково згенеровані коштами, які банки не можуть вивести з країни. 

Стрибок прибутковості призвів до того, що європейські банки сплатили близько 800 млн євро податків порівняно з 200 млн євро у 2021 році.

Податки, сплачені європейськими банками, що еквівалентно приблизно 0,4 відсотка всіх очікуваних неенергетичних доходів бюджету рф на 2024 рік, є прикладом того, як іноземні компанії, що залишаються в країні, допомагають кремлю підтримувати фінансову стабільність, попри західні санкції.

Іноземні фінустанови виграли не тільки від вищих процентних ставок, але й від міжнародних санкцій проти російських банків. Такі заходи позбавили конкурентів доступу до міжнародних платіжних систем і підвищили привабливість самих західних банків для клієнтів у країні.

Raiffeisen Bank International лідер у оподаткуванні

Більше половини податкових платежів європейських банків у розмірі 800 млн євро припадає на австрійський Raiffeisen Bank International, який має найбільшу присутність у росії.

Російські прибутки RBI зросли більш ніж утричі, до 1,8 млрд євро, між 2021 і 2023 роками, що становить половину загального прибутку австрійської групи у порівнянні з приблизно третиною до війни.

Читайте також:  Raiffeisen Bank вирішив надати кредитні канікули російським загарбникам та терористам з "лднр"

На додаток до регулярних податкових внесків у 2023 році Raiffeisen сплатив 47 млн євро в результаті непередбачених зборів, які кремль наклав на деякі компанії минулого року.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну RBI неодноразово озвучував свій план щодо скорочення та відмови від діяльності в росії. Він зіткнувся з постійною критикою з боку Європейського центрального банку та Міністерства фінансів США за те, що він ще не завершив виведення коштів.

Незважаючи на те, що RBI доклав певних зусиль, щоб зменшити свою присутність у росії, наприклад, зменшив кредитний портфель на 56% з початку 2022 року, деякі заходи вказують на протилежне.

Останні вакансії RBI в Росії свідчать про амбітні плани щодо багаторазового розширення активної клієнтської бази. 

Читайте також:  Хоч хтось. У Чехії розпочали розслідування щодо Райфайзен банку через діяльність в Росії 

Deutsche Bank, OTP і Commerzbank скорочують присутність у рф

Deutsche Bank, угорський OTP і Commerzbank значно скоротили свою присутність в росії, яка і так була невеликою в порівнянні з RBI, повідомили їхні представники. Intesa найближча до виходу, але ще не продала свій російський бізнес. У UniCredit відмовилися від коментарів.

Незважаючи на закриття корпоративного та роздрібного бізнесу, Citigroup, четвертий за величиною банк США, який отримав $149 млн прибутку та заплатив $53 млн у росії у 2023 році, став четвертим найбільшим платником податків серед західних банків у рф.

Інший американський гігант, JPMorgan, за даними дослідницької установи, заробив $35 млн і заплатив $6,8 млн податків.

JPMorgan, колись основний підрядник російських банків з відкриття кореспондентських рахунків у доларах США, намагався піти з 2022 року. Зараз банк застряг і зіткнувся з багатомільйонним позовом від свого колишнього партнера в росії ВТБ.

Цифри американських банків не включені до загальної суми 800 мільйонів євро, оскільки вони не повідомляють cпорівняльні російські результати на групових рахунках.

Західні кредитори виграли від накладення санкцій на більшу частину російського фінансового сектору, який відмовив у доступі до міжнародної міжбанківської платіжної системи Swift. Це зробило міжнародні банки фінансовим мостом між москвою та Заходом.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]