Зрада вже не дивує: адвокати Жеваго кажуть, що не знайшли жодної інформації про накладення на нього санкцій. Хто у владі взяв за це гроші?
Юристи, що представляють інтереси Костянтина Жеваго, заявляють, що не знайшли в офіційних джерелах жодної інформації про накладення на їхнього клієнта в Україні персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Про це повідомляє телеканал "Еспресо" з посиланням на адвоката Жеваго Наталію Пушину.
"Інформація про осіб, до яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, опублікована на офіційних сайтах ВРУ, ОП та РНБО. Нами перевірені зазначені офіційні джерела. Жодної згадки про застосування санкцій до К. Жеваго вони не містять", - повідомила Пушина.
При цьому Пушина посилається також на відповідь Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), вважаючи її підтвердженням відсутності санкцій.
Проте у відповіді лише зазначається, що ані РНБО, ані секретар Ради нацбезпеки не уповноважені збирати, реєструвати, накопичувати чи поширювати дані осіб, на яких накладені санкції. Та порадили самостійно шукати таку інформацію в указах президента.
Нагадуємо: у червні 2023 року Служба безпеки поширила повідомлення про Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ГЗК), який підконтрольний Костянтину Жеваго. При цьому СБУ назвала Жеваго "підсанкційним мільярдером".
Як відомо, 25 червня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти Біланівського ГЗК, що входить до групи Ferrexpo. Про це йдеться у відповідному указі президента №266.
Мажоритарним акціонером і гендиректором Ferrexpo є бізнесмен Костянтин Жеваго.
Решта повідомлень про юридичні проблеми Жеваго не лежать у санкційній площині.
Нагадаємо також: 27 вересня 2019 року Жеваго повідомили про підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату $113 млн коштів банку "Фінанси та кредит". Також підозри оголосили низці топменеджерів банку.
9 жовтня 2019 року повідомлялося, що бізнесмена оголосили в розшук по Україні.
В липні 2021 року ДБР повідомило, що Жеваго оголошено у міжнародний розшук Інтерполу.
27 грудня 2022 року поліція Франції затримала Жеваго на гірськолижному курорті Куршевель. Суд у Шамбері за поданням ДБР виніс рішення про екстрадиційний арешт Жеваго.
У січні 2023 року підозрюваний у розтраті український бізнесмен Костянтин Жеваго вніс заставу в 1 мільйон євро і вийшов з-під варти, але він не може залишати материкову Францію.
На фото: на гроші, вкрадені у держави, покидьок Жеваго фінансував антиукраїнську партію "Батьківщина", яку очолює злодійка Юлія Тимошенко. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:29
- Зеленський розповів про успіхи ворога, Касьянов прокоментував
- 12:55
- Шевченківська премія-2025: оприлюднено перелік претендентів
- 10:01
- У Молдові почався другий тур виборів президента
- 08:00
- Ворог окупував Курахівку, Шахтарське та просунувся на інших напрямках
- 20:00
- У неділю на сході України випаде перший сніг
- 18:07
- Розвідка та деякі військові США сумніваються, що Україна може зупинити наступ росії - NYT
- 16:19
- Бутусов: Рішення, які змінять ситуацію на фронті
- 14:58
- Начштабу "Азову" закликав воїнів разом "посадити" генерала Содоля
- 12:03
- СБУ викрила масштабну схему для ухилянтів у приватному львівському університеті продажного радянського "мєнта"
- 10:01
- Друзі Зеленського: син державного зрадника Баканова з СБУ будує маєток на землі, купленій за втричі заниженою вартістю
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.