Конституційний суд завтра почне розгляд земельного закону
Велика палата Конституційного суду 29 вересня розпочне розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.
Про це інформує пресслужба суду.
Автори клопотань стверджують, що земля як об’єкт права власності українського народу є основним національним багатством, перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення.
На думку депутатів, прийняття парламентом закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції.
Народні депутати зазначають, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.
Суддями-доповідачами у цій справі призначено Ігоря Сліденка та Олександра Литвинова.
Як повідомлялося, 31 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
28 квітня Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.
Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створить прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.
У законі йдеться, що власниками земель сільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України, українські юридичні особи з кінцевими бенефіціарними власниками лише з числа громадян України, територіальні громади, а також держава.
4 травня до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" та окремих положень Земельного кодексу.
15 травня до КС надійшло ще одне подання - 53 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення".
Подання направили депутати із фракції ОПЗЖ Василь Німченко і Наталія Королевська.
У КС обидва "земельні" подання об'єднали в одне провадження.
На цю тему:
- Земельний колапс від Верховної Ради: наслідки для українців і Держави
- 48 народних депутатів на чолі з Тимошенко оскаржили в КСУ закон про ринок землі
- "Робимо це для українців": Президент підписав закон про ринок землі (ФОТО)
- Земля и воля. Попытка аграрных преобразований в Украине 100 лет назад
- 68,3% українців підтримали б на референдумі мораторій на продаж землі
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:09
- ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
- 14:22
- Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
- 14:06
- Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
- 13:07
- Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ
- 13:01
- Де процвітає корупція: у телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, - ЗМІ
- 12:03
- Тотальна корумпованість МВС: елітна нерухомість у Грузії та оборудки - у посадовця міністерства знайшли незаконних статків на 20 мільйонів
- 11:02
- Криптовалюту легалізують в Україні на початку 2025 року, але без податкових пільг – Гетманцев
- 10:56
- Армія рф усього в трьох кілометрах від Покровська, - CNN
- 10:01
- Україна відзначає День Сухопутних військ ЗСУ
- 09:28
- Росіяни вбили в Україні 50 священиків і зруйнували близько 700 церков - Президент
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.