Земельний колапс від Верховної Ради: наслідки для українців і Держави

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Мораторій на купівлю-продаж землі не продовжений, а Закону про оборот земель немає.

ЗЕМЕЛЬНА ЛИХОМАНКА, АБО ДУЛЯ З МАКОМ ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Ніяка інша назва для даної публікації просто не йде в голову…

Але, про все по порядку.

Верховна Рада пішла на новорічні канікули, так і не прийнявши законопроект про землю: ні "за", ні "проти"...

При цьому народні депутати вже з головою поринули у новорічні корпоративи, вітання, подорожі за кордон, ну і звісно – у подарунки.

Найбільший «подарунок» для громадян України з їх боку – це "ДУЛЯ З МАКОМ" щодо землі…

На цю тему: Спешка с приватизацией земель - это обкрадывание территориальных общин

Судіть самі. Мораторій на купівлю-продаж землі не продовжений, а Закону, як того потребують українці, немає.

За таких умов це може мати дуже серйозні наслідки і для ринку землі, і для України в цілому.

Що це значить?

По-перше.

Повний і нічим не обмежений старт вільного обігу (купівлі-продажу) земель товарного сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб (пункт 15 Перехідних положень Земельного Кодексу).

По-друге.

Нічим не стримуваний старт вільного обігу (купівлі-продажу) земельних паїв (підпункт "б", пункту 15 Перехідних положень Земельного Кодексу).

Наприклад, таке вільне поводження надасть можливість зовнішнім кредиторам України, при невиконанні зовнішніх грошових зобов'язань за кредитами, вимагати звернення стягнення на землю.

Це всього лише питання договору.

Тому що з 01.01 2020 року українська земля стає звичайним товаром без обмежень в оборотоздатності.

Іноземні (заморські) компанії стоячи аплодують українській владі, бо на такий подарунок на Новий рік їм важко було розраховувати.

В-третє.

Вільний обіг (купівля-продаж) земель колективних сільськогосподарських підприємств (КСП), робота яких була припинена (а припинена робота левової частки КСП) - означає, що з 1 січня 2020 року ці землі стають власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані.

СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ БУДЕ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ АВТОМАТИЧНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ТАКИХ ЗЕМЕЛЬ В ЯКОСТІ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЯКЩО ЦІ ЗЕМЛІ НЕ РОЗПОДІЛЕНІ І НЕ ПЕРЕДАНІ У ВЛАСНІСТЬ (БЕЗКОШТОВНА ПРИВАТИЗАЦІЯ, ВИКУП) ГРОМАДЯНАМ (підпункт "а" пункту 21 Перехідних положень Земельного Кодексу, Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, унеможливлення рейдерства і стимулювання зрошення в Україні" від 10 липня 2018 року № 2498-VIII, ст. 14-1 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 5 червня 2003 року № 899-IV).

Тут можна не сумніватися в тому, що осколки старої влади, які ще збереглися в місцевих радах і частині райдержадміністрацій, знайдуть «правильне» вирішення земельних тем на свою користь. Це вони вміють.

На цю тему: Продаж сільськогосподарської землі підтримує лише третина українців

В-четверте.

Зникнення обмеження щодо площі земельних ділянок товарного сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності громадян та юридичних осіб. до Речі, такі обмеження існували до 1 січня 2015 року у розмірі не більше 100 га в одні руки (п. 13 Перехідних положень Земельного Кодексу).

Таким чином, купити і сконцентрувати у себе можна буде будь-які обсяги земель.

В-п*яте.

ОБМЕЖЕНЬ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН НА ВОЛОДІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ НЕМАЄ.

Юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, корпоративними правами яких володіють ІНОЗЕМЦІ (іноземні фізичні і юридичні особи), з 1 січня 2020 ЗМОЖУТЬ БУТИ ВЛАСНИКАМИ УКРАЇНСЬКИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ І ПЕРЕШКОД.

В-шосте.

Можливість вносити до статутного (складеного) капіталу господарських товариств, у тому числі і будь-яких іноземних, прав на земельну частку (пай) – пунт 14 Перехідних положень ЗК.

Можна вже зараз створити юридичну особу, учасниками якої будуть іноземці (фізичні або юридичні особи), і протягом січня місяця 2020 року передати такі землі цьому суб'єкту. А можна зробити і простіше – з 1 січня передавати права на земельний пай існуючій юридичній особі, навіть на Алясці, в Сибіру, в Ефіопії. Повторюю – будь де.

Жодних обмежень у законодавстві не буде.

А після цього – все. Оскільки в іноземців власність – священна.

В-сьоме.

Громадяни–власники земельних часток (паїв) не зможуть безпроблемно при виділенні землі в натурі (на місцевості) отримати державні акти на землю, оскільки видача таких актів не проводиться з 1 січня 2013 року (1 ч. п. ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень" від 1 липня 2004 року № 1952-IV, пункт 16 Перехідних положень Земельного Кодексу).

Зняття мораторію на землі товарного сільськогосподарського призначення поставить у привілейоване становище державу, оскільки громадяни не зможуть підтвердити своє право на землю на підставі майнових сертифікатів.

Простими словами: зараз для продажу землі потрібен такий документ як "витяг" (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Але, власники паїв не зможуть отримати такий "витяг", оскільки власник паю може отримати за Земельним кодексом державний акт, що підтверджує його права на землю.

Але і такий акт отримати не можна, як і "витяг", оскільки земельне законодавство в цьому сенсі розбалансовано. За однією нормою потрібен держакт на право власності на землю (п. 16 Перехідних положень Земельного Кодексу), за іншою – "витяг" (ст. 18, 21 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень" від 1 липня 2004 року № 1952-IV).

ВИЩЕОЗНАЧЕНЕ СТВОРЮЄ КОЛАПС З ДОКУМЕНТАМИ. ЦЕ БУДЕ ЗБІЛЬШУВАТИ КОРУПЦІЙНУ СКЛАДОВУ, КОЛИ ГРОМАДЯНЕ УКРАЇНИ ПОЧНУТЬ ОФОРМЛЮВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ.

На цю тему: Фермер Николай Стрижак: о земельной реформе, "красной линии", власти, украинском селянстве

Сторінка «ТРИБУНА ДЕПУТАТА» вже наголошувала про це у своїй попередній публікації в рубриці «ЗЕМЕЛЬНА ЛИХОМАНКА : ПАЇ, АБО ЧОМУ МОЖЕ БАБАХНУТИ» (частина 3), яка була опублікована 09.12.2019 року.

Можна без перебільшення передбачити, що суди з Нового року будуть завалені земельними справами.

А якщо врахувати, що в частині районів України нехватка суддів є критичною, то ми з вами МОЖЕМО ОТРИМАТИ НЕ ЗЕМЛЮ, А "ДУЛЮ З МАКОМ" від Верховної Ради.

Накипіло вже...

Яків Сінаюк,  опубліковано на сторінці автора у Facebook


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com