«Новий» Верховний суд своїм рішенням дав зрозуміти, що судді-хабарники - це нормально

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховний суд України виправдав колишнього суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренко, якого свого часу Вищий антикорупційний суд засудив на два роки за хабарництво.

Про це повідомив проєкт Prosud на своїй сторінці в Facebook, зазначає ZN.ua.

На початку 2021 року антикорупційний суд визнав Пономаренко винним за пред'явленим йому обвинуваченням за ч.2 ст.369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом). Суд встановив, що в серпні 2018 року суддя отримав грошові кошти від місцевого жителя для здійснення впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області, щоб ті прийняли позитивні рішення по адміністративних справах.

Суддю спіймали поблизу місця проживання відразу після отримання всієї суми неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч гривень. Гроші передавав водій, який перебував за кермом авто нетверезим.

Після того як вирок був підтверджений апеляційною палатою ВАКС, суддю відправили в Менську колонію, але Верховний суд вирішив стати на бік екссудді та закрив справу.

Пономаренко був призначений суддею Черкаського районного суду президентом Леонідом Кучмою у 2002 році. Після закінчення п'ятирічного терміну Верховна Рада обрала його суддею безстроково. У 2010 році парламент переклав його на посаду судді апеляційного суду Черкаської області.

В кінці 2019 Вища рада правосуддя звільнив Пономаренко за власним бажанням.

5 вересня 2019 го Вищий антикорупційний суд (ВАКС) почав свою роботу. За цей час ВАКС намагалися ліквідувати руками одіозного Конституційного суду, обзивали каральною машиною НАБУ, а суддів антікорсуду переслідувала мафія з Вищої ради правосуддя.

Підсумовуючи ці два роки діяльності судової інстанції, можна з упевненістю сказати: старт роботи антикорупційного суду досить успішний. За цей час судді винесли 45 вироків: 39 обвинувальних і 6 виправдувальних. Станом на кінець серпня 2021 року в законну силу вступили понад 20 вироків, а 14 осіб вже засуджені і отримали реальні терміни позбавлення волі. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]