Переважна більшість українців хочуть, щоб держслужбовці говорили українською і щоб вона була єдиною державною (ОПИТУВАННЯ)


Більшість українців переконані, що керівники держави та державні службовці у робочий час мають спілкуватися державною мовою.
Про це свідчить опитування Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Абсолютна більшість українців (80%) згодна з тим, що всі керівники держави та державні службовці повинні у робочий час спілкуватися державною мовою (56% опитаних безумовно згодні з такою думкою та 24% – скоріше згодні).

Причому щодо державної мови спілкування державних службовців в робочий час солідарні громадяни усіх регіонів: Західного (96%), Центрального (86%), Південного (71%), Східного (64%).
Більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська має бути єдиною державною мовою.
Це також засвідчило дослідження.
Щодо статусу російської мови, більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська залишається єдиною державною (69%).
Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською – 12%.
Соціологи зазначають, що стосовно цього питання громадська думка має регіональні відмінності: однозначно обстоюють українську як єдину державну в Західному регіоні (92%), де статус російської мови як офіційної в окремих регіонах підтримують лише 4%, а як другої державної – менше 1%.
Явно переважають прихильники української мови як єдиної державної й у Центральному регіоні – 77%, за статус російської як офіційної в регіонах там – 12% і як другої державної – лише 4%. У Південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, за визнання української як єдиної державної, підтримує 51%, як офіційної в певних регіонах – 27% і як другої державної – 14%.
Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, де теж переважає підтримка російської мови як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як державної, але 24% обстоюють можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною.
Додатково: Загальнонаціональне дослідження проводили фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Соціологи опитали 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю на півдні України дощ, на решті територій мокрий сніг
- 19:13
- "Дружній вогонь": як брехня влади нищить громадянське суспільство і Україну
- 18:11
- Бутусов: Буданов приписує собі чужі заслуги
- 17:09
- У нас зараз навіть не патова ситуація, а момент програшу - Марія Берлінська
- 16:11
- 88% українців вважають корупцію однією з основних проблем країни (ОПИТУВАННЯ)
- 14:55
- Масі Найєм: "Те, як поводяться з військовими, дуже впливає на ставлення до мобілізації, а отже, і на обороноздатність"
- 13:35
- Академік Ігор Юхновський: Структур Московського Патріархату не повинно бути в Україні
- 12:02
- Кадровий балаган: Зеленський звільнив свого представника у парламенті, як завжди - без пояснень
- 11:35
- Вентилятор для вытяжной системы: виды, нюансы выбора, особенности эксплуатации
- 10:55
- На Сумщині через обстріли 18 сіл покинули всі жителі
Підписка на канал
Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.
—
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .