З’ясувалося, що в той час, коли Юрій Гусєв очолював тендерний комітет МО та особисто опікувався усіма "паливними" контрактами, він, закупаючи пальне через мережу посередників, "нагрів" державу щонайменше на двісті мільйонів гривень.
Документальні підтвердження цих махінацій знайти непросто, бо майже всі контракти міноборони – таємні. Але журналісти-розслідувачі "Кур’єра" знають як це робити.
Необхідна інформація була розміщена в малопомітному "технічному" рішенні суду. Прокурор, який вів у 2015 році справу про зловживання в закупках пального, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Суд фактично у цьому відмовив, але в тексті ухвали зазначені практично всі факти, що нас цікавлять" - пише журналіст.
Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України 09.10.2014 укладеного договір щодо постачання палива для реактивних двигунів з ТОВ "Перша компанія Максимум". Вищезгадане паливо ТОВ "Перша компанія Максимум", придбало у ТОВ "Партнер Олеум" в інших підприємств за значно нижчою ціною.
Вищевказаними діями державі спричинено збитки в сумі 15 762 367 грн.
Органом досудового розслідування у даному кримінальному проваджені досліджується питання отримання службовими особами Міністерства оборони України неправомірної вигоди за надання переваг у перемогах по проведенню вищезгаданих процедурах закупівлі товарів, робіт та послуг.
Досудовим слідством установлено, що службові особи Міністерства оборони України, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інші особи міністерства здійснювали підготовку документації конкурсних торгів чи кваліфікаційної документації за такими умовами, щоб перемогу у торгах або переговорах перемогла конкретна юридична чи фізична особа. Після вищевказаних дій згадані особи у письмовій формі звітувались перед головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України ОСОБА_6, за що отримували грошові виплати з Миколаївського обласного благодійного фонду "Регіональний Фонд Благочестя". Грошові виплати згадані особи отримували упродовж грудня 2014 року – липень 2015 року.
Не є державною таємницею те, що серед перелічених "ОСІБ" ховаються тодішні працівники МО Юрій Гусєв та Давід Арахамія. А "Регіональний фонд благочестя" є Миколаївським обласним благодійним фондом (код ЄРДПОУ 36143302) який напряму пов’язаний з Давідом Арахамією – через цей фонд, відповідно до ухвали суду, фігуранти отримували свої "відкати".
Також не можна не відзначити ще одне дуже цікаве свідоцтво – висновок Державної Казначейської Служби, фрагмент якого ми надаємо( редакція має повну копію), про те, що контрольна додаткова закупівля палива, яку з початком цього скандалу здійснювали під жорстким моніторингом депутатів Верховної ради, принесла ЕКОНОМІЮ у 123 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ! Тобто у попередній закупівлі така сума пішла "вірогідно" прямо в кишеню Юрію Гусеву та його можливим подільникам за схемою, що зазначена вище…
Завищення цін на паливо на рівень вище навіть не ринкової, а роздрібної ціни – це такий очевидний та водночас наївний злочин, який був розрахований хіба що на те, що цими махінаціями просто ніхто не зацікавиться. Але завдяки депутатам справі все ж дали хід.
Керівництво держави тоді було поставлене перед дуже складним вибором. Дати справі розголос – означало дискредитувати весь волонтерський рух. Гусєва звісно відразу викинули з Міноборони разом з Арахамією, але педалювати справу не стали.
Але Юрій Гусєв(принаймні матеріально) від цього не постраждав. Це легко зрозуміти, якщо порівняти його декларації між 2014 та 2016 роками. І завищені ціни на пальне в них проглядаються неозброєним оком.
До яких "вершин" піднімуться статки сім’ї Юрія Гусева якщо його призначать міністром і як таке призначення вдарить по рейтингу "слуг народу" – можна тільки гадати…" - робить висновок автор.
На цю тему: