Президент виступив проти доброчесності при створенні Антикорупційного суду - експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вже цього тижня Верховна Рада має прийняти президентський законопроект N7441, який по суті запускає створення Антикорупційного суду. Але за вже майже усталеною практикою до реформаторського законопроекту включили норми, які спрямовані проти реформи.

Про це в своєму блозі на Українській правді пише Михайло Жернаков, директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, доктор юридичних наук.

Одночасно зі змінами, необхідними для створення антикорупційного суду, законопроект фактично нівелює участь громадськості в доборі та оцінюванні суддів.

Відповідно до запропонованих положень члени Громадської ради доброчесності мають бути обов'язково присутні на її засіданні, а будь-яке рішення повинно бути прийняте більшістю від її загального складу. Це унеможливлює роботу Ради онлайн, що є її сталою практикою, а також роботу в колегіях, яку передбачає чинний закон.
 


У теперішніх умовах кваліфікаційного оцінювання близько 5500 суддів, а також необхідності аналізу сотень і тисяч кандидатів до нових судів прийняття таких норм рівнозначно усуненню громадськості від процесів реформування судової системи взагалі.

Дуже дивною є така пропозиція Президента. В питанні очищення судової влади суспільство вшестеро більше довіряє представникам громадськості, аніж суддям з органів суддівського врядування. Президент також неодноразово заявляв про те, що саме громадськість має стати watchdogs, аби не допустити приходу недоброчесних суддів.

Найцікавіше те, що незрозуміло, для чого саме такі норми пропонує Президент. Мало того, що до створення антикорупційного суду Громадська рада доброчесності не має жодного стосунку. Незрозумілою в принципі є мета прийняття такої норми, якщо тільки Президент не вважає за належне зробити перевірки на доброчесність неефективними. Про це мовчить і пояснювальна записка до закону, підписана заступником голови президентської адміністрації Олексієм Філатовим.

До профільного комітету вже звернулися експерти Реанімаційного Пакету Реформ і закликали під час доопрацювання законопроекту N7441 до другого читання виключити із тексту документу ці положення. Відповідні правки вже подані також.

Результат розгляду цих правок уже завтра покаже наскільки зацікавлені депутати коаліції (і в першу чергу Блоку Петра Порошенка) в доброчесній судовій системі.


В тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]