Про це повідомляє сайт НАБУ.
Він є фігурантом справи ТОВ "Оптимумспецдеталь" і підозрюється у зловживанні впливом (ч.2 ст.369-2 Кримінального кодексу).
За даними слідства, зусиллями Гладковського-молодшого у 2015-2017 роках ТОВ "Оптимумспецдеталь" отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами "Укроборонпрому". За це він мав отримувати половину від загальної суми прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором обвинувачений отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди.
Справа проти Гладковського готова для передачі в суд, але він тричі не з'явився для отримання копії обвинувального акту і реєстру матеріалів досудового розслідування. Слідство вирішило, що Гладковський переховується з метою уникнення від кримінальної відповідальності й оголосило його в розшук.
Нагадаємо, наприкінці лютого 2019 року навколо "Укроборонпрому" виник гучний корупційний скандал.
Журналісти Bihus.info повідомили, що державні оборонні заводи закуповували для військової техніки деталі з Росії. Запчастини завозилися контрабандою, їх якість не перевіряли, й іноді в Україну потрапляв звичайний металобрухт. Контрабанду відмивали через фірми-прокладки, які перебували під контролем осіб, наближених до "Укроборонпрому". Прибуток дерибанили між учасниками схеми.
Основними фігурантами розслідування є власник компанії "Оптимумспецдеталь" Андрій Рогоза і його бізнес-партнери Віталій Жуков та Ігор Гладковський, син першого заступника голови РНБО Олега Гладковського.
Ігор Гладковський назвав це розслідування фейком, але, незважаючи на це, його батько Олег Гладковський був звільнений з посади першого заступника секретаря РНБО, а справою зайнялося НАБУ.
Жуков пішов на угоду зі слідством, але її поки що не затвердив Вищий антикорупційний суд.
- Кримінальна справа сина Гладковського пішла до суду
- Гладковський-молодший отримав підозру НАБУ
- Розкрадання Укроборонпрому: НАБУ оголосило підозру фігуранту "справи Гладковського - Свинарчука"
- Друг Порошенко Гладковский (Свинарчук) получил от госбанка больше миллиарда под 0,1% годовых