Українські кінематографісти вимагають відставки голови Держкіно

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Українські кінематографісти вимагають відставки голови Держкіно Марини Кудерчук та розпуску Ради з держпідтримки кінематографії. Причиною стали результати останнього конкурсу з держпідтримки фільмів (пітчингу), де фінансування виграли «випадкові» проекти.

Про це повідомляє hromadske.

Колективне звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра культури Олександра Ткаченка підписали 200 кінодіячів. 

Список підписантів тут.

Кінематографісти вважають, що у 2019 році Рада з держпідтримки безпідставно скасувала результати 11-го пітчингу. Кінопроекти, деякі з яких створювали спільно з країнами ЄС, втратили можливість продовжувати роботу без обіцяних коштів.

«Це вдарило по міжнародному іміджу нашої держави як надійного партнера, а компанії-виробники зазнавати значних втрат, вклавши свої кошти та кошти інвесторів у проєкти під гарантії української держави», ㅡ йдеться в заяві.

Підписанти кажуть, що обрання Марини Кудерчук на посаду голови Держкіно було «непрозорим та скандальним», а члени Ради з держпідтримки ухвалювали рішення про переможців конкурсу під тиском керівників Мінкультури та Держкіно.

Серед вимог кінодіячів — забезпечити прозорий конкурс для обрання нового складу Ради з держпідтримки кінематографії, куди увійдуть «справжні реальні представники кіноспільноти, а не професійні лобісти, що представляють великі медіахолдинги». Новий склад, на думку підписантів, має заново переглянути результати конкурсу, цього разу з урахуванням думки експертів конкурсу.

Нагадаємо, 6 жовтня Державне агентство з питань кіно оприлюднило список переможців конкурсу (пітчингу), які цього року будуть частково профінансовані за кошти українців. Усього з 337 проєктів фінансування виграли 72 стрічки. Проте багато з них не мали б отримати цих коштів, тому що не проходили за рейтинговим списком.

Рада з державної підтримки кінематографії, яка з 2019 року має «вирішальне слово» з приводу того, хто ж отримає підтримку з бюджету, ухвалила неочевидні рішення. Члени ради вирішили проігнорувати оцінки експертів та обрали переможців не за рейтинговим списком. Так, наприклад, фінансування не отримав фільм «Наші котики 2», що зайняв перше місце рейтингу «Повнометражних ігрових фільмів», проте отримав фільм з 21-го місця «Батько». До того ж перед самим фіналом конкурсу рада раптово змінила правила, чим «відрізала» деякі проекти.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Андрій Дончик проблем у результатах пітчингу не побачив. За його словами, рада є незалежним органом, а рекомендації експертів — необов’язкові.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]