УПЦ КП й УАПЦ приєдналися до звернення Порошенка щодо єдиної і незалежної Православної церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Українській православній церкві Київського патріархату (КП) вітали звернення президента Петра Порошенка до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

У прес-центрі Київської Патріархії також повідомили, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні. До звернення приєднався також весь єпископат Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), поідомляє nv.ua.

Крім цього, в УПЦ КП висловили надію і на підтримку даної ініціативи ієрархами УПЦ Московського патріархату.

"Ми висловлюємо надію, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які дійсно турбуються про майбутнє Православ'я в Україні і підтримають зусилля по канонічному визнанню Вселенським патріархом української церковної незалежності", - додали в УПЦ Київського патріархату.

В УПЦ КП відзначили, що розраховують на підтримку даної ініціативи Верховною Радою і всім українським суспільством, а також на участь всіх українських православних віруючих як в Україні, так і в діаспорі. З боку інших релігійних організацій України в Київському патріархаті очікують розуміння.

"Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак очевидно, що супротивники не чекатимуть, склавши руки, і будуть приймати всі засоби для того, щоб не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей розпочатого процесу", - додали в УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко написав до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія офіційне звернення про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

З початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Перший день Олімпіади-2024: розіграють 14 комплектів медалей
09:41
Професор Нєбітов вважає вбивцю професорки Фаріон "абсолютно проукраїнським" - це таке у нас "проукраїнське" керівництво поліції
08:27
росія спланувала та здійснила теракт в казармах Оленівки, де перебували українські військовополонені, - Associated Press
08:00
DeepState: росіяни захопили Вовче на Донеччині
22:32
“Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
20:00
У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
18:51
Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
18:05
Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
17:25
САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
16:58
РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]