Вакцина від Sinovac розглядається світовими експертами виключно як препарат для сірих і убогих країн

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вчений-біофізик, фахівець з молекулярної динаміки і блогер Семен Єсілевський звернув увагу на матеріал журналу Nature про китайську вакцину компанії Sinovac.

Як зазначає видання ZN.ua, вчений на своїй сторінці в Facebook вказує, що в документі немає принципово нової інформації про препарат, але акцентує увагу на ключових тезах статті.

У матеріалі зокрема вказується, що загальна ефективність вакцини 50.4%, що гнітюче мало, але важкі випадки захворювання, що вимагають госпіталізації і кисню, вона запобігає практично повністю.

Використання вакцини доцільно для зменшення смертності та навантаження на лікарні в тих країнах, "які знаходяться в абсолютно відчайдушній ситуації і не мають іншого вибору", пише блогер.

Експерт робить висновок, що розвинені країни закуповувати цю вакцину не будуть, так як є кращі альтернативи.

"Це варіант для найбідніших і найтупіших, типу України", пише Єсілевський. Різнобій у результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, Туреччині та Індонезії підтверджує, що вакцина не особливо надійна. У бразильському дослідженні брали участь в основному лікарі, тому вона не об'єктивна. У лікарів, по-перше, набагато вище ризик зараження і доза інфікуються, а по-друге, їх тестують на порядок частіше і ретельніше, ніж решту населення.

За ефективністю застосування китайської вакцини вчений вказує, що "бразильські 50.4% - це те, що покаже параноїдальне тестування в популяції з вкрай високим ризиком зараження, а індонезійські 65% - це те, що буде серед звичайних середньостатистичних раздолбаїв, які не звертають уваги на легкий нежить".

Журнал Nature нагадує, що ВООЗ зараз задумливо вивчає виробничі практики Sinovac в Китаї щоб видати дозвіл на екстрене використання вакцини в світі, тому, на думку Єсілевського "немає ніяких сумнівів, що китайці "занесли" у ВООЗ досить, щоб такий дозвіл дали".

Загальне резюме на його думку виглядає так:

Вакцина від Sinovac розглядається світовими експертами виключно як препарат для сірих і убогих країн третього світу, які, з якихось причин, не змогли законтрактувати вакцини європейських і американських виробників. Наприклад, "Україна не змогла цього зробити виключно через некомпетентність і злочинної бездіяльності, прости господи, міністра Степанова", пише Єсілевський.

Другий висновок вченого: "Вакцина розглядається в контексті "давайте хоч кота пивом обіллємо": якщо немає і, не передбачається нічого іншого, то для зменшення смертності та навантаження на систему охорони здоров'я піде і це, але це варіант саме що на безриб'ї".

Раніше повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що вакцину проти коронавируса для України буде закуповувати британське агентство Crown Agents. На позачерговому засіданні уряд вирішив замінити ДП "Медичні закупівлі України".

Він повідомив, що компанія займається закупівлею вакцини проти коронавірусу для різних країн, в тому числі і до Великої Британії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]