Європарламент підтримав рішення Зеленського по КСУ


Європейський парламент підтримав законопроект президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів Конституційного суду. Про це йдеться в повідомленні EU Political Report.
Відзначається, що в Європарламенті стурбовані рішенням КСУ, яке створило юридичну порожнечу в антикорупційній системі, і закликають українську владу якнайшвидше усунути цю прогалину, повідомляє ZN.ua.
"Ми закликаємо український уряд і законодавців діяти якомога швидше, щоб заповнити правову прогалину, встановлену постановою Конституційного суду, і швидко відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, в тому числі в судовій системі, при цьому повністю збереження незалежності останнього від виконавчої та законодавчої влади. У цьому контексті ми підкреслюємо, що повністю уповноважене Національне агентство з попередження корупції відіграє вирішальну роль, і рішення Конституційного суду не повинно використовуватися як привід для послаблення або обмеження його діяльності".
В ЕП нагадали, що боротьба з корупцією є передумовою для підтримки України з боку Європейського сЄюзу, адже Україна взяла на себе зобов'язання створити повністю функціонуючу систему перевірки активів і можливих конфліктів інтересів державних службовців.
«Ми вітаємо прагнення України поглибити свою співпрацю та інтеграцію з ЄС, але ми також повинні нагадати Україні, що допомога ЄС і будь-який поступ у співпраці з ЄС залежать від строгих умов. Щоб отримати вигоду з більш амбітного комплексу заходів, Україні необхідно продемонструвати незмінну прихильність реформам і прихильність принципам Союзу. Слід уникати будь-якого відкоту, особливо в такій чутливій і важливій галузі, як боротьба з корупцією. Тому ми вітаємо первісну реакцію президента Зеленського, який ініціював законопроект щодо цього. Ми також довіряємо нашим колегам у Верховній Раді, які неодноразово демонстрували своє прагнення залишатися твердими в реалізації програми антикорупційної реформи », - відзначили в ЄП.
Раніше посли країн G7 в Україні розкритикували рішення Конституційного суду в спільній заяві в четвер.
Як відомо, судді КСУ винесли рішення про неконституційність низки положень антикорупційної реформи, зокрема, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- На вихідні Україну знов заллє теплими дощами
- 19:11
- Ердоган ризикує втратити владу в Туреччині після 20 років правління
- 18:45
- Як Індія за Моді перетворюється на диктатуру
- 18:15
- Людина в Індії вперше заразилася смертельним для дерев грибком
- 17:43
- Силовики викрили попа УПЦ МП, який допомагав ухилянтам тікати від мобілізації
- 17:40
- Суд визнав винним екскерівника департаменту держзакупівель Міноборони Богдана Хмельницького у брехні НАЗК
- 17:22
- 72% українців впевнені: переговори з РФ - марні (ОПИТУВАННЯ)
- 16:06
- Дикуни зі "Слуги народу" в Чернігові напали на знімальну групу телеканалу "Суспільне. Чернігів", порушено справу (ВIДЕО)
- 15:36
- Генерал Павлюк про вірогідний наступ на Київ: "Оборонні рубежі не дадуть зробити це"
- 15:02
- Президент вручив Бучі відзнаку «Місто-герой»
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .