Зеленський пообіцяв надати кримськотатарському народу стасус корінного

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів та статусу кримськотатарського народу як корінного.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу, передає пресслужба Офісу президента.

«Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати — обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму», — зазначив глава держави.

Зеленський зауважив, що з початком анексії Криму Росією питання захисту прав і законодавчого визначення особливого статусу кримськотатарського народу в Україні «стало ще більш актуальним».

Він назвав своїм завданням захист прав кримських татар, допомогу у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, який, за словами президента, зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній Батьківщині — в Криму.

Міністерство закордонних справ також наголошує на важливості напрацювання законопроєктів про корінні народи та статус кримських татар.

Відомство нагадало, що в Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки, та зауважило, що проблематика визначення їхнього статусу «актуалізувалася з початком російської агресії».

Міжнародний день корінних народів світу — це щорічний день солідарності з корінними народами, що відзначається 9 серпня відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН від 23 грудня 1994 року.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» і запровадили санкції проти Росії.

З того часу кримських татар постійно переслідують: затримують їх, заводять кримінальні справи, проводять обшуки в їхніх будинках.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]