Зеленський призначив головою Одеської ОГА прихованого сепаратиста

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Володимир Зеленський призначив головою Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, який уже обіймав цю посаду в роки президентства Леоніда Кучми.

Укази №520/2020 про призначення Гриневецького і  №519/2020 про звільнення т.в.о. голови ОДА В'ячеслава Овечкіна глава держави підписав у п'ятницю, 27 листопада.

За даними ZN.UA, з Володимиром Зеленським Сергій Гриневецький кілька разів зустрічався до місцевих виборів 25 жовтня, рішення про його призначення було прийнято ще до дня голосування.

Сергій Гріневецій вже очолював Одеську ОДА з 1998 по 2005 рік, на цю посаду його призначав Леонід Кучма, звільняв - Віктор Ющенко.

Гриневецького обирали народним депутатом до Верховної Ради шостого і сьомого скликань від «Блоку Литвина» та «Народної партії».

На місцевих виборах 25 жовтня його обрали в Одеську обласну раду від партії мера Геннадія Труханова «Довіряй ділам». До виборчого списку Гриневецького включили під №1.

Кампанію в області Гриневецький вів в умовах скорочення фінансування проекту «Довіряй справах» через конфлікт Труханова з впливовим бізнесменом Володимиром Галантерніком.

Очікується, що Гриневецький працюватиме з новим складом облради, спираючичь на неформальну коаліцію, до якої увійдуть всі фракції ( "Довіряй ділам", "Слуга народу", "За майбутнє", "Батьківщина" і "Європейська солідарність") за винятком "Опозиційною платформи - За життя "і" Партії Шарія ".

Сергій Гріневецій формально підпадає під дії закону «Про очищення влади» колишній перший секретар Роздільнянського районного комітету Компартії: цю посаду він обіймав менше року з червня 1990 по серпень 1991 року.

Обійти це обмеження вдалося завдяки рішенню ЄСПЛ, який визнав закон про люстрацію, що порушує права людини, і нормі цього закону, який дозволяє застосовувати обмеження тільки один раз. Гриневецький уже подавав заяву на призначення на посаду заступника голови ОДА та отримав відмову. Після цього він пішов до суду, який підтвердив, що більше норма закону про люстрацію до Гриневецького застосовуватися не може.

Свого часу Гриневецький, як пишуть ЗМІ, був одним із головних організаторів скандального  Сєверодонецького з'їзду, який відбувся у 2008 році – ще до приходу до влади Віктора Януковича. Там депутати всіх рівнів зі східних і південних областей України, зібралися під гаслами "створення федерації", "незалежності Південно-Східного регіону" та створення на базі Одеської області так званого "Новоросійського краю".

Минулого року Одеський міський голова Геннадій Труханов  розпорядився створити робочу групу з питань відновлення і розширення повноцінної діяльності спеціальної економічної зони "Порто-франко". Згідно із документом, який був опублікований на сайті міськради, очолити групу мав тодышный віце-мер Павло Вугельман, а його співголовою стати колишній глава ОДА за часів президента Кучми Сергій Гриневецький.   

Тези про таку економічну "автономізацію" областей України із подальшим її поділом за економічним принципом були "планом Б" Кремля у перші роки війни, яка почалась у 2014 році. Після того, як спроби організувати так звану "Бессарабську народну республіку" (подібну до псевдореспублік бойовиків "ДНР" та "ЛНР") в Одесі із гучним тріском провалились, ідейні організатори сепаратистських рухів повернулись до не таких очевидних сценаріїв. І почали активно просувати історію із створенням "вільних економічних зон".

Ківалов, як писали ЗМІ, свого часу навіть намагався розписати "конституцію" для такої нової економічної варіації на тему "Одеської народної республіки".

Про те, як розвивались проекти Кремля із "повзучої федералізації" України, журналісти вже не раз детально писали, коли аналізували опубліковані хакерами листування тодішнього радника президента Росії Владислава Суркова. Проект "Одеса за Порто-франко" тоді, як писали журналісти, був одним із найприорітетніших. Більше того, він функціонував навіть незважаючи на те, що гроші його учасникам видавали не відразу і не в повному обсязі. У 2016 році практично всі ці проекти були згорнуті, згодом самого Суркова звільнили із посади. 

Зараз, коли Гриневецький став головою ОДА, судячи з усього, проєкт вирішили розморозити і спробувати проштовхнути ще раз. При чому реалізувати його Кремль намагається під різними видами. Це може обернутися великою кількістю проблем. Для самої Одеси – бойовими діями на вулицях міста. Для всієї України – це може означати втрату портів Одеської області. Морські порти у нас є найбільш важливим елементом логістичної інфраструктури країни. Саме через них проходить основний вал всього того, чим Україна торгує зі світом. Якщо порти у нас забрати – це може означати цілком реальний обвал економіки, який зачепить кожного українця.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]