Феномен зрадника Богуслаєва: чому СБУ прийшла за “червоним директором” лише зараз

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Новина про затримання легендарного “червоного директора”, очільника не менш легендарного запорізького заводу “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва недарма сколихнула українську громадськість на цих вихідних.

Це затримання показало – недоторканних немає. Можливо, вже остаточно.

Затримання В’ячеслава Богуслаєва. Фото: СБУ

Про проросійські погляди В'ячеслава Богуслаєва було відомо давно, та він їх і не дуже приховував. 

Читайте також: Затриманий Богуслаєв більше 20 років має громадянство рф. Здогадайтесь самі, чим всі ці роки займалася СБУ

Можливо, мало кого здивувало, що з 2000 року він має російське громадянство, що, попри війну, продовжував постачати унікальні вертольотні двигуни в росію — для нього це була робота на свою ж країну. Що продовжував це робити навіть після 24 лютого, навіть тоді, коли під обстріли потрапляло його рідне Запоріжжя. 

Фото: Радіо Свобода

Не дивно, що потрапив до Реєстру держзрадників Руху ЧЕСНО. Всі ці речі точно нікого не дивували й не дивують. А от затримання Богуслаєва і підозра йому від СБУ здивувала багатьох. Чому так? Богуслаєв здавався горою, “одвічною, непорушною і нездоланною”. 

Радник та довірена особа трьох президентів — Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми і Віктора Януковича. Чотири рази обраний народний депутат. Найбагатший нардеп 8 скликання. Очільник одного з найунікальніших українських підприємств. Герой України, як, до речі, і чинний нардеп Юрій Бойко.

Читайте також: Якби не державна зрада співробітників СБУ, Богуслаєв "сів" би ще у 2015 році

Богуслаєв і Янукович. Фото: УНІАН

Політична кар’єра “червоного директора” була бляклою, хоча й стабільною, як і в багатьох схожих на нього нардепів-підприємців. 

Вперше обрався у Раду у 2006-му від досі незабороненої “Партії регіонів” — по мажоритарці від “свого” Запоріжжя (округу 77). Наступні три рази балотувався і вигравав там же, щоправда, у 2014 році уже заявив себе як самовисуванець — згадувати про причетність до “регіоналів” тоді вже немодно було. У Раді з’являвся нечасто. 

Рух ЧЕСНО неодноразово ловив його на порушенні Конституції: Богуслаєв кнопкодавив. Очевидно, що депутатський мандат у парламенті Богуслаєву був потрібний саме для забезпечення своїх підприємницьких інтересів, хоча імовірна й інша не менш суттєва причина. 

Роками “червоний директор” був членом парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони і мав можливість отримати доступ до державної таємниці. А близькість до президентів такі можливості посилювала. Чи допомагало це Богуслаєву в бізнесі і чи передавав він такі дані ворогу, покажуть результати слідства.

Може, і добре, що у 2019-му самовисуванцю Богуслаєву не вдалося знову пройти до парламенту. Тоді він ганебно, хоча й не розгромно, програв по тому ж “рідному” округу професійному фотографу і журналісту, кандидату від “Слуги народу” Сергію Штепі.

Але багато хто із однодумців Богуслаєва пройшов і досі залишається в парламенті, так само маючи доступ до державної таємниці. Ідеться про представників нині забороненої ОПЗЖ. І хоч відповідна фракція саморозпустилася, депутати свої мандати досі не втратили і, як показав аналіз Руху ЧЕСНО, дотепер можуть отримувати надсекретні дані. А деякі з них, як Нестор Шуфрич, ще й очолюють парламентські комітети.

Читайте також: СБУ оприлюднила записи розмов Богуслаєва про співпрацю з рф

Чи означає затримання Богуслаєва реальну зміну підходів в українській політиці? Чи свідчить це про готовність справді боротися із державними зрадниками? І чи допоможе саме це затримання отримати необхідну інформацію для кримінальних справ щодо таких самих “одвічних і непорушних”? 

Зрештою, держзрадники Вадим Рабінович, Ренат Кузьмін та Віктор Медведчук теж досі залишаються при своїх депутатських мандатах. Як і мертвий зрадник Олексій Ковальов. 

Богуслаєв у залі суду. Фото: Вікторія Рощина

Тепер Богуслаєв заарештований на 60 днів, йому загрожує довічне ув’язнення. Але ми знаємо точно, що він такий не один. 

Вікторія Карпінська,  опубліковано у виданні  "Українська правда"


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]