Комісія ООН повідомила про виявлені численні злочини російських загарбників проти цивільних в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні задокументувала подальші докази того, що російська влада вчинила невибіркові напади та скоїла воєнні злочини у вигляді катування, зґвалтування та іншого сексуального насильства, а також депортації дітей до РФ.

Про це йдеться у доповіді комісії, представленій на Генасамблеї ООН, зазначає Голос Америки.

У комісії дійшли висновку, що вчинення російськими збройними силами подальших невибіркових нападів із застосуванням вибухової зброї, призвело до загибелі та поранення цивільних осіб, а також до руйнування та пошкодження цивільних об'єктів.

«Російська влада широко і систематично застосовує тортури у різних місцях утримання. Опитування потерпілих і свідків продемонстрували глибоку зневагу до людської гідності з боку російської влади», – йдеться у звіті.

Окрім попередніх висновків комісії про катування в Україні та місцях позбавлення волі в РФ, викладені у цій доповіді нові докази, зібрані в Херсонській та Запорізькій областях, свідчать про аналогічну систематичність катувань на територіях, підконтрольних російській владі.

У розслідуваних випадках, кажуть в ООН, катуванням піддавалися переважно чоловіки, підозрювані у передачі інформації українській владі або в підтримці ЗСУ.

 Фото: будівля в Ізюмі, в якій російські сили утримували та катували цивільних. В червні звіт ООН вказав, що 91% полонених "повідомляли про катування та погане поводження". (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

 Фото: будівля в Ізюмі, в якій російські сили утримували та катували цивільних. В червні звіт ООН вказав, що 91% полонених "повідомляли про катування та погане поводження". (AP Photo/Evgeniy Maloletka) 

Нещодавні розслідування Комісії в Херсонській та Запорізькій областях свідчать про те, що вчинення зґвалтування та іншого сексуального насильства часто супроводжувалося додатковими актами насильства над жертвами, у тому числі жорстоким побиттям, удавленням, задушенням, нанесенням порізів, пострілами поруч із головою жертви та умисними вбивствами, кажуть представники ООН.

Комісія каже, що провела розслідування подальших повідомлень про вивезення дітей з України до РФ.

«Зокрема, задокументовано переміщення 31 дитини з України до Росії у травні 2022 року. Комісія дійшла висновку, що це була незаконна депортація та воєнний злочин», – йдеться у доповіді.

Крім того, у доповіді йдеться, що «Комісія також задокументувала три випадки, коли українська влада вчинила порушення прав людини щодо осіб, яких звинуватили у співпраці із російською владою».

Раніше Комісія ООН з розслідування порушень в Україні вже заявляла, що застосування катувань російськими військами на окупованих територіях є широко розповсюдженим та систематичним.

Спецдоповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс казала, що тортури стали частиною системної політики, яку здійснює Росія в Україні. Офіційно Росія не визнає за собою ніяких воєнних злочинів, попри наявність відповідних свідчень.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]