Новий звіт ООН: російські загарбники в Україні ґвалтують жінок, катують полонених і нищать міста

|
Версия для печатиВерсия для печати
У Таллінні жінки провели протест проти зґвалтувань українок російськими окупанта

 Наступного тижня експерти ООН представлять доповідь про великі порушення прав людини російськими військовими в Україні.

Як повідомляє кореспондент BBC у Женеві Імоджен Фоукс, документ у подробицях розповідає про тортури українських військовополонених, а також нещадні обстріли і бомбардування цивільного населення країни (насамперед у Маріуполі).

Свідчення надали сотні очевидців - українські полонені і російські солдати, які дезертували. Слідчим ООН вдалося опитати їх під час візитів в Україну. Слідчі розповіли, що приїжджали до країни 16 разів, під час цих поїздок вони опитали понад 800 осіб.

"Комісія розслідувала випадки зґвалтування та іншого сексуального насильства, яке чиниться щодо жінок за обставин, які також прирівнюють до тортур", - заявила член комісії, індійська юристка Врінда Гровер, яка представила основні висновки звіту на пресконференції у Женеві. 

"Комісія стурбована застосуванням зброї вибухової дії в населених пунктах. Найчастіше російські збройні сили практично не вживають запобіжних заходів для перевірки того, що об'єкти, які потрапляють під удар, не є цивільними", - заявила Гровер.

"Факти свідчать, що російська влада порушувала міжнародне законодавство у сфері прав людини та міжнародне гуманітарне право і вчиняла відповідні воєнні злочини", - заявив журналістам голова Комісії ООН з розслідування (COI) Ерік Мозе.

"Необхідні подальші розслідування, щоб визначити, чи можуть деякі з виявлених ситуацій бути також злочинами проти людяності", - додав він.

Систематичні тортури

Автори документа доходять висновку, що стосовно ув'язнених поширені систематичні тортури: їх регулярно б'ють, катують електрошоком і навіть завдають каліцтва.

"Комісія розслідувала випадки тортур з боку російської влади. Відповідно до свого нинішнього мандату вона зосередила увагу на випадках тортур в 11 місцях утримання під вартою, семи на підконтрольних Росії територіях в Україні та чотирьох в Російській Федерації. Жертвами є чоловіки та жінки, більшість - чоловіки віком від 21 до 58 років", - повідомив Ерік Мозе.

 

Протест

ФОТО, REUTERS

Один із колишніх ув'язнених розповів слідчим, що в якийсь момент біль став таким нестерпним, що він почав благати своїх катів про смерть. Російські дезертири, своєю чергою, підтверджують, що старші офіцери віддають своїм підлеглим розпорядження працювати жорстко, жалості не виявляти.

У доповіді зафіксовано випадки зґвалтування та іншого сексуального насильства, скоєного щодо жінок за обставин, що також прирівнюють до тортур. У ньому також докладно описані випадки тортур сексуального характеру та загрози зґвалтування щодо військовополонених-чоловіків.

Розграбування культурних цінностей

Слідчі вперше докладно розслідували пограбування Росією українських культурних цінностей та архівних документів. Це стосується, зокрема, Херсона, окупованого російськими військами у березні 2022 року, а потім звільненого за вісім місяців.

В останні тижні окупації у жовтні та листопаді 2022 року, як стверджують автори доповіді, російська влада передала до окупованого Криму предмети культури з Херсонського обласного художнього музею та документи з Державного архіву області.

"За підрахунками співробітників обох установ, вилучено понад 10 тисяч предметів із музею та 70 відсотків документів із головної будівлі Державного архіву", - йдеться у повідомленні ООН.

Бомбардування та вивезення дітей

.

ФОТО, GETTY IMAGES. Житловий будинок у Маріуполі

У доповіді описані й невибіркові бомбардування цивільних, лікарень та культурних об'єктів, а також тортури, зґвалтування та вбивства мирних українців, що відбуваються в окупованих Росією містах.

Слідчі, за їхніми словами, також виявили додаткові докази того, що українських дітей незаконно переправляли до районів, які під контролем Росії.  Наведено докази й інших воєнних злочинів, за які винні мають понести відповідальність.

Джерело: BBC


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]