Сім різних груп симптомів COVID-19

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Викликана коронавірусом хвороба COVID-19 може мати низку різних симптомів. Австрійські науковці визначили важливі біомаркери хвороби та розділили її симптоми на сім груп. Нові знання можуть допомогти в розробці вакцини.

Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 медики та науковці намагаються відстежити всю палітру симптомів, які вона викликає. Дослідникам з Університету Відня вдалося принаймні дещо структурувати симптоми коронавірусної інфекції, що протікає у м'якій формі. Вони розділили їх на сім груп. Відповідна наукова стаття була опублікована у фаховому журналі Allergy.

Першочерговою метою науковців було визначити, як виглядає справна імунна система після того, як людина перехворіла на COVID-19, і за допомогою яких параметрів це можна визначити. Для цього дослідники під керівництвом імунолога Вінфріда Пікля (Winfried Pickl ) та алерголога Рудольфа Валенти (Rudolf Valenta) опитали та взяли на аналіз кров 109 осіб, які перенесли коронавірусну хворобу, та 98 здорових пацієнтів як контрольної групи.

Сім груп симптомів COVID-19

Завдяки отриманим даним дослідники змогли продемонструвати, що різні симптоми коронавірусної інфекції пов'язані з деякими іншими, та визначили сім груп симптомів:

  1. Грипозні симптоми (висока температура тіла, дриґота, слабкість та кашель).
  2. Симптоми, пов'язані з нежитем (нежить, чхання, сухість у горлі, закладений ніс).
  3. Біль у суглобах та м'язах.
  4. Запалення очей та слизових оболонок.
  5. Проблеми з легенями (запалення легень та задишка).
  6. Проблеми шлунково-кишкового тракту (діарея, нудота, головний біль).
  7. Втрата смаку та запаху та інші симптоми.

"Що стосується останньої групи, то ми, крім того, дійшли висновку, що смак і запах втрачають здебільшого люди з молодою імунною системою", - сказав імунолог Вінфрід Пікль у розмові з DW. При цьому "молодість" імунної системи визначається не за віком пацієнта, а за кількістю імунних клітин, які виробляються у загруднинній залозі (тимусі) та ось-ось були виділені з неї (Т-лімфоцити).

Типові симптоми грипу, застуди та COVID-19

"Це означає, що ми могли дуже чітко відмежувати системні (наприклад, група 1 і 3) від притаманних для окремих органів (наприклад, група 6 і 7) форм перебігу первісного захворювання на COVID-19", - пояснює Пікль.

Це, однак, не означає, що не може бути комбінації симптомів з різних груп, каже Пікль. Водночас, науковцям вдалося побачити взаємозв'язок між різними групами симптомів та конкретними параметрами імунної системи. Приміром, перебіг COVID-19, який супроводжується високою температурою, корелює з імунологічною пам'яттю організму та може вказувати на відносно довгу імунну реакцію. Натомість втрата смаку та запаху, згідно з даними дослідження, вказує на високу концентрацію Т-лімфоцитів у крові.

COVID-19 залишає слід у крові

Таким чином, за допомогою аналізу крові учасників дослідження науковці змогли визначити важливі маркери COVID-19. Вони встановили, що коронавірусна інфекція змінює імунну систему настільки, що ці зміни можна побачити навіть через десять тижнів після хвороби.

Зокрема, число гранулоцитів, які зазвичай призначені для боротьби з бактеріальними збудниками хвороб, у тих, хто перехворів на COVID-19, було суттєво нижчим, ніж зазвичай. Імунолог Пікль називає цю інформацію "вражаючою" та "абсолютно новою".

"Натомість в імунних клітин CD4 та CD8 виробляється пам'ять, а клітини CD8-T залишаються сильно активованими. Це свідчить, що імунна система навіть через багато тижнів після первинної інфекції все ще інтенсивно зайнята хворобою", - каже Пікль. Це може бути одним із пояснень, чому багато пацієнтів відчувають слабкість навіть задовго після того, як перехворіли на COVID-19. Водночас число регуляторних Т-клітин у цих пацієнтів було сильно знижене - за словами авторів дослідження, це небезпечна суміш, яка може призвести, зокрема, до автоімунного захворювання.

Крім того, у крові колишніх хворих на COVID-19 науковці побачили підвищену концентрацію імунних клітин, які виробляють антитіла. Чим вищою була температура пацієнтів під час м'якого перебігу хвороби, тим сильнішою зрештою була імунна реакція на вірус.

"Наші висновки дозволяють краще зрозуміти хворобу та допомагають під час розробки можливих вакцин, адже ми тепер можемо дивитися на багатонадійні біомаркери та проводити ще кращий моніторинг", - наголошують автори наукової статті. "Тепер, коли ми оцінюватимемо вакцини, знатимемо, що B- та T-лімфоцити є важливими параметрами", - каже імунолог Пікль.

Крім того, за словами науковця, дослідження демонструє, що імунна система людини, борючись із хворобою за допомогою імунних клітин та антитіл, вчиться копіювати поведінку вірусу, запам'ятовує її та відповідним чином реагує.

 

Наступний крок - застосувати нові знання на практиці: під час лікування хворих, а також для розробки дієвої вакцини проти коронавірусу.

Джерело: Deutsche Welle


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]