У війська постачають дешеві китайські аптечки з відверто поганими турнікетами - це схоже на диверсію

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Від волонтерів зʼявляється все більше інформації, що в деякі бригади ЗСУ, в тому числі на передову, з Командування медичних сил  стали постачати китайський мотлох в нових аптечках вартістю більше 5000 грн, ціна якому на АліЕкспресс не більше 1 тис грн.

На фоні масового тренду по дерибану госбюджетів серед різних чиновників та навіть депутатів, постачання в таких аптечках дешевих турнікетів що рвуться, виглядає вже не як банальний розпил бюдждетніх коштів, а як диверсія, що вже привела, як повідомляють медики, до кількох смертей на передовій.

Ось що пише волонтерка Оксана Корчинська:

"Півтори роки широкомасштабного наступу , війна …

Такий китайський мотлох в нових аптечках вартістю більше 5000 грн. зайшов з Командування медичних сил в бригади ЗСУ на повний особовий склад , ці бригади в зоні бойових дій . Бачила це у медиків бригади особисто , фотографії робила теж я і медики бригади , вони кажуть , що є рапорт від військовослужбовця, де зазначається , що турнікети порвалися, коли намагалися зупинити кровотечу бійцю … 

В комплектації зазначається , що є хімічний кровозупинний бинт , це теж брехня . Там китайська звичайна спресована марля…

Медики витащили оклюзійні наліпку , яка відразу зповзла з спітнілого тіла ….

Ми всі в шоці…. Слів вже не вистачає , сил при такому потоці поранених теж..."

Ще один волонтер Yuri Giraffe Kubrushko зазначає, що це відбувається системно:

"Вчора бачив пости обурення, що держава передає в ДШВ бригади неякісні аптечки з китайськими турнікетами… Щиро не розумію здивування. Я думав, що вже всі ці знають, бо це відбувається системно. Було б шоком якби МО, МВС, КМС раптом стали масово видавати американські якісні аптечки з засобами, рекомендованими ТССС (TCCC - це курс тактичної медицини Tactical Combat Casualty Care - прим. А.)

Далі працює такий механізм - видане лайно забиває баланси в/ч, в статистиці Генштаб ставить галочку, що бригада забезпечена, відповідно ніхто більше не докладає зусиль, щоб просити в партнерів чи закупати за державний кошт справжні якісні аптечки та турнікети.

За рахунок того, що процедури списання майна не працюють адекватно під час війни і вимагають часу та зусиль в/ч, що в умовах бойових дій не так легко зробити (лише деякі в/ч змогли налаштувати швидкий процес), з балансів це лайно не так легко прибрати.

Ну і з точки зору нормативно-правоі бази оригінальний САТ, Січ, ліва кітайська підробка, ліва якась украінська поробка - це все засіб для зупинки кровотечи типу турнікет. Тому іх радісно беруть від благодійників Міністерства чи бригади напряму, бо на складах абсолютно пофіг на рекомендації ТССС. Вони таких слів не знають. Головне, що 10 тисяч «турнікетів» зайшло і стільки ж вийшло… І з точки зору чинного законодавства так в принципі і є…

PS. Окреме місце в пеклі зарезервовано для благодійників, що все це лайно закуповують і дарують державі та бригадам. Через 9 років після початку війни все ще не навчилися думати і оцінювати шкоду, яку вони роблять…"

Згодом Командування Медичних Сил відреагувало на цю інформацію таким чином:

Ця відповідь наглядно доводить, що аптечки та турнікети не перевіряються до того, як передаються в бойові бригади. А починають перевірку тільки після скандалу.  Це схоже на замилювання очей, як це робив міністр оборони Резніков у скандвлі з яйцями, завжди легко сказати, що це було отримано як волонтерська допомога від міжнародних партнерів, а можливості перевірити і сертифікувати в України у Медичних Сил немає.

Про ці турнікети також писав і литовський військовий Рамунас Серпатаускас, який допомагає з  з відновленням українських поранених, реабілітація відбувалася в місті Друскінінкай:

"Здається, стільки всього було сказано, показано і роз'яснено, але, як бачимо, людям начхати на життя і здоров'я своє і ближнього.

Вже деякий час я бачу в інтернеті рекламу, де продають і намагаються проштовхнути в аптечки цілковитий мотлох. Зокрема, ці турнікети (хоча точніше було б сказати - китайське лайно...), очевидно, купуються по 1 євро за штуку, несертифіковані, з Aliexpress, і людей явно вводять в оману, переконуючи, що їх можна продавати використовувати для кровоспину.

Це китайське лайно можна використовувати лише в навчальних цілях. Саме якість цих підробок надзвичайно низька.

Люди, не купуйте нічого такого, не ризикуйте своїм життям і життям інших, краще ніякого турнікету, ніж цей (джгут можна зробити з підручних засобів, звісно, для тих, хто вміє ним користуватися і має знання)

Шкода, що через політику фб не можу викласти реальні приклади того, що відбувається, коли допомогу надають такими китайськими підробками.

І ще - хороший, оригінальний і дійсно сертифікований турнікет (один) коштує від 30 €....."

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:18
Іспанські науковці створили салат де рівень бета-каротину збільшили до 30 разів
18:28
Південна Корея криміналізувала зберігання та перегляд секс-діпфейків
17:24
У Козачій Лопані дрон рашистів влучив у цивільну автівку: загинув суддя Верховного Суду Леонід Лобойко
16:28
Міжнародний інститут преси оприлюднив заяву щодо позовів Портнова проти українських ЗМІ
15:22
Риторика Китаю та його одночасна підтримка Москви “не складаються докупи” - Блінкен
14:57
Російські загарбники двічі вдарили "Шахедами" по лікарні в Сумах, росте кількість загиблих
13:32
ЦАХАЛ повідомив про ліквідацію лідера Хезболли Хасана Насралли
12:30
У Кривому Розі під завалами адмінбудівлі, куди вчора влучила ракета рашистів, знайшли тіло чоловіка
11:32
Президент Фінляндії: Україна не стане членом НАТО, поки не вступить до ЄС
10:11
У Німеччині вже саджають за постачання люксових автомобілів до Росії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]