Український фільм "20 днів у Маріуполі" отримав кінопремію BAFTA у категорії "Найкращий документальний фільм"

|
Версия для печатиВерсия для печати
Reuters Підпис до фото,  Автори стрічки - фтограф Євген Малолєтка, режисер Мстис

 Це премія Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. Нагороду вручили 18 лютого у Лондоні.

На фото агентства Reuters автори стрічки - фтограф Євген Малолєтка, режисер Мстислав Чернов, продюсери Рейні Аронсон Рат, Мішель Мізнер і Василіса Степаненко з премією BAFTAЦе перша BAFTA в історії українського кіно, зазначає BBC

Мстислав Чернов, режисер стрічки "20 днів у Маріуполі", на сцені церемонії заявив, що цей фільм про народ України: "історія Маріуполя – це символ усього, що було, символ боротьби, символ віри. Давайте продовжувати битися". 

Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення — обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку.

У стрічці задокументована смерть багатьох людей, дітей в оточеному росіянами місті.

Кадри з фільму "20 днів у Маріуполі"

"20 днів у Маріуполі" створив Мстислав Чернов, агенція Associated Press і Frontline.

Саме як команда Associated Press Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого за годину до початку вторгнення.

Завдяки їм весь світ дізнався, що відбувалося в Маріуполі навесні 2022 року. Тоді, коли російські сили руйнували це місто день за днем.

"20 днів у Маріуполі" – це не лише хроніка тих подій. Це також дуже особистий фільм про роботу воєнних репортерів і документування історії.

Сам режисер в інтерв’ю ВВС розповідав, що для нього у фільмі було важливо донести кожну деталь побаченого у Маріуполі під час облоги.

"Донести достатньо контексту до глядача - це головна мета документалістики. І саме це - одна з головних причин, чому "20 днів у Маріуполі" існує. Не тільки для того, щоби показати світу, що відбувалося, не тільки, щоб про це пам'ятали, але щоб кожна деталь і весь цей контекст залишався, - говорив Чернов в інтерв’ю.

Я б сказав, що в російських новинах показували кадри бомбардування маріупольського пологового будинку стільки ж, скільки в українських. Але текст був абсолютно інший, розумієте? Йде боротьба за інтерпретацію. Тому контекст настільки важливий. Чим більше його, тим краще".

Чернов і Малолєтка надсилали свої фотографії і відео, переховуючись під сходами біля розтрощеного продуктового магазину - єдиного місця в Маріуполі, де зберігався зв’язок.

В одному епізоді фільму Мстислав Чернов каже за кадром: "Цей фільм боляче дивитися, але його треба дивитися".

У 2022 році Мстислав Чернов та Євген Малолєтка отримали нагороду у конкурсі "За свободу преси" від Міжнародної організації "Репортери без кордонів".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні без опадів, вночі +3-13°, вдень +14-19°С
20:00
У суботу в Україні без опадів, вночі +3-13°, вдень +14-19°С
18:04
Юрій Бутусов: Прорив під Очеретиним - проблеми на фронті
17:06
Микола Арсенич таких би стратив: мати топ-посадовця СБУ раптом "заробила" понад мільйон. Його тато - закарпатський митник (Слідство.Інфо)
16:12
Трансляції великодніх богослужінь ПЦУ та УГКЦ: коли та де дивитися (РОЗКЛАД)
15:14
Після оновлення даних у ТЦК через е-кабінет чоловіків на ВЛК викликатимуть окремою повісткою - Генштаб
15:07
Абсолютно всі чоловіки від 18 до 60 років мають з 18 травня оновити дані в ТЦК - Генштаб ЗСУ
14:07
В Україні поки що продовжують діяти 8097 церков московського патріархату - Опендатабот
13:55
Президент призначив нового голову Хмельницької ОДА
12:11
Америка тут ні до чого: Княжицький розповів, хто гальмує прийняття закону про "заборону" упц (мп)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]