Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив що Європейський інститут Омбудсмана вивіз з Австрії у фашистську Росію двох українських дітей

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець демонстративно пошматував членський квиток  Європейського інституту Омбудсмана  і заявив, що виходить зі складу організації  через незаконний вивіз членом організації з Австрії до Росії 2 українських дітей.

«Цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, «правозахисник Європейського інституту Омбудсмана (ЄІО)» вивіз на територію РФ. За інформацією ЗМІ, це зробив Доктор Йозеф Зігеле, Генеральний Секретар ЄІО, член Правління ЄІО та Заступник Омбудсмана Тіролю. Владою Австрії розпочате офіційне розслідування щодо дій Й. Зігеле», – повідомив Лубінець.

Він вказав на те, що такі дії є порушенням статтей 49 і 50 Женевської конвенції про захист цивільних під час війни, які забороняють примусово переселяти людей з окупованих територій і зобов’язують державу-окупанта полегшувати встановлення осіб дітей та реєстрації їхніх сімейних зв’язків.

Український омбудсман також заявив, що такі дії представника ЄІО можуть мати ознаки геноциду за статтею 2 Конвенції ООН «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього», повідомляє Радіо Свобода.

При цьому, додає він, Європейський інститут омбудсмана не провів внутрішнього розслідування та не застосував санкцій до доктора Зігеле на прохання Лубінця, а президент установи Драган Мілков «проігнорував його запити».

«Вважаю, що подібні дії шкодять національним інтересам України, у той час, коли продовжується кривава повномасштабна війна. Наголошую, що повернення кожної депортованої дитини є надскладним процесом, який потребує титанічних зусиль та часу!» – додав посадовець.

Він закликав інших членів Інституту розглянути можливість виходу і висловив подяку тим, хто це вже зробив: омбудсману Латвії Юрісу Янсонсу та омбудсману Литви Еріці Леонайте.

Європейський інститут омбудсмана наразі не коментував цю заяву Лубінця.

Наприкінці січня Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді заявив, що Росія порушує фундаментальні принципи захисту дітей у воєнний час, видаючи українським дітям російські паспорти та віддаючи їх на усиновлення до російських родин. Йдеться про дітей, яких вивезли із окупованих територій України до Росії. Найчастіше, це відбулося проти волі дітей.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]