Чому арешт Коломойського більше схожий на спецоперацію Банкової по його порятунку

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Чому арешт Коломойського більше схожий на спецоперацію Банкової по його п

Те, що сталося з Ігорем Коломойським у суботу 2 вересня, схоже на те, що це немає нічого спільного з боротьбою з олігархічною корупцією – від слова «взагалі».

Повідомлення йому детективами Бюро економічної безпеки про підозру та застосування судом запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з демонстративним вивозом до СІЗО – це ніщо інше, як детально відпрацьована спецоперація Банкової по спасінню надважливого для неї персонажа. Так вважає видання ОРД, яке спеціалізується, в тому числі, на висвітленні діяльності спецслужб України.

У певному сенсі Коломойський – це батько нинішньої влади, зазначають у виданні. Він її нібито породив у боротьбі з Порошенком та потужним пропагуванням на телеканалі «1+1». Про цю владу він знає стільки, що нікому й не снилося. Але Коломойський як породив цю владу, так і може її похоронити.

Пригадуєте заяву Зеленського дворічної давнини, коли він сказав про незмінність та незамінність керівника свого офісу: «Єрмак прийшов зі мною, він піде зі мною». З Коломойським ситуація абсолютно аналогічна, лише із дзеркальним відображенням. Олігарх може впевнено заявити: «Я привів Зеленського до влади, я його звідти й можу вивести». Тому діюча влада буде оберігати Коломойського усіма можливими засобами як зіницю ока до останнього свого подиху на Банковій.

Читайте також: На шляху до ЄС знову антикорупційний саботаж?

На постановочний характер підозри, затримання та поміщення Коломойського до СІЗО вказує багато зовнішніх ознак. Звертає на себе увагу той факт, що ув’язнення одного з найпотужніших олігархів відбулося надто вже «чинно та благородно». Від початку й до кінця все пройшло, як по писаному. Точніше буде сказати – по прописаному сценарію (найймовірніше, як завше, прописаному двома головними сценаристами – самим олігархом та керівником «95 кварталу», а нині президентом України).

Поведінка самого підозрюваного з моменту вранішнього приходу до нього візитерів з БЕБ та СБУ до вечірнього вивозу з суду до СІЗО була бездоганною в усіх аспектах. Він покірно та мовчки сприймав усі дії силовиків, спокійно вислухав повідомлення про підозру, без жодних заперечень підписав її. Зразково-показово вів себе у суді. Нічого не спростовував, не заперечував, ні до кого публічно не звертався, не називав підозру безпідставною, а затримання – замовним і розправою. Одним словом, при вчиненні дій та ухваленні рішень, які визначали його подальшу долю, Коломойський зовсім не був схожим на звичного усім Коломойського – зухвалого, непокірного, вибухового, самовпевненого…

Стоп! А насправді уся поведінка Коломойського свідчила якраз про його впевненість! Він не переймався тим, що коїлось з ним та навколо нього, бо, вочевидь, «був у темі» того, що відбувається.

Показовим був також інформаційний супровід цих подій – спокійний, продуманий, з правильними акцентами. Без гучних промов спікерів влади, які завше голосно розносять світу про чергову перемогу над крупними корупціонерами (куди тут крупніше!). Й президент Зеленський у своєму традиційному вечірньому відеозаписі надто лише побіжно натякнув на цю резонансну подію, зазначивши, що перед законом усі рівні і закон має діяти.

Надто вже гладесенько-рівнесенько з Коломойським все пройшло у БЕБ, СБУ, прокуратури та суду. Просто як зразково-показові навчання для студентів юридичних вузів.

Безперечно, ця вірогідна спецоперація Банкової мала вимушений характер. Обставини змусили здійснити її саме за таким сценарієм, у такий спосіб і з таким результатом. У неї просто не залишалось інших варіантів, бо усі інші варіанти не досягали тих цілей, які ставились перед цією спецоперацією, - зазначили у виданні.

Ціль перша та головна: нейтралізувати кримінальне переслідування Коломойського, яке проводять НАБУ та САП, усунути ті реальні для нього загрози, яке воно у собі несе.

І діяти треба було вже, бо, за інформацією ЗМІ, на наступному тижні НАБУ і САП мали допитати Коломойського з імовірним врученням підозри повідомити підозру. Висновок про підготовку НАБУ підозри Коломойському можна було зробити ще у середині серпня, коли його директор Семен Кривонос в одному з інтерв’ю повідомив про активізацію кримінального розслідування заволодіння коштами ПАТ «Укрнафта» у сумі 13 млрд гривень і натякнув про ймовірне розширення кола підозрюваних у цій справі.

Як відомо, 2 серпня САП повідомила про завершення досудового розслідування у цій справі, у якій висунуто підозри восьми особам включно з колишнім головою правління «Укрнафти». Матеріали справи відкрили для ознайомлення стороні захисту.

Читайте також: Про ризики та шанси нового антикорупційного блоку вижити та перемогти

З врахуванням обшуків у помешканні Коломойського, які НАБУ провело минулої осені, а також тодішнього його «візиту» до НАБУ, з високою імовірністю наступним підозрюваним у цій справі НАБУ і САП міг бути Коломойський. Банкова не могла віддати свого патрона «у лапи» НАБУ і САП, бо тоді б процес кримінального переслідування Коломойського вийшов би з під контролю.

Тому цю функцію поспішило взяти на себе БЕБ у супроводі СБУ та під пильним оком офісу Генпрокурора. Поспішність у цій справі аж пре, адже саме провадження було зареєстровано лише за три тижні до цього – 11 серпня 2023 року, а підозра, яку вручили Коломойському, з юридичної точки зору є благенькою-благенькою. Вона просто не витримує критики, але на це майже ніхто не звернув уваги. Всі повелися на факт – повідомлення підозри Коломойському та його затримання.

Ціль друга: сприяти швидкому ухваленню анонсованого Зеленським закону про визнання VIP-корупції до державної зради та передачі її розслідування від НАБУ до СБУ. Закону, у якому немає жодного юридичного сенсу. Закону, який зруйнує існуючу антикорупційну систему – помножить її на нуль. Так, до цієї системи багато нарікань. Але порівняно з іншою частиною правоохоронної та судової систем України НАБУ, САП та Вищий антикорупційний суд у своїй діяльності є незрівнянно більш незалежними, а отже й ефективнішими у боротьбі з топ-корупціонерами.

Читайте також: Чому Татаров в Офісі Президента - це державна зрада

Анонсований та широко розпіарений владою закон про переведення корупції у розряд державної зради задуманий з однією метою – забрати розслідування VIP-корупції від не зовсім контрольованих НАБУ та САП і передати до абсолютно контрольованої Банковою СБУ. У такий спосіб боротьба з такою корупцією буде переведена у ручний режим, який має забезпечити захист «своїх» корупціонерів і невідворотність відповідальності тих, хто не відноситься до категорії «своїх», а тим більше є опонентом діючої влади.

Цей закон «узаконить» (легалізує) схему, за якою Татарова у свій час «відмазали» від НАБУ – тоді його справу генпрокурор Венедіктова своїм вольовим рішенням забрала у НАБУ і передала до СБУ, де ця справа і «вмерла». Зате Венедіктова «ожила» послом у Швейцарії, а Татаров став фактичним куратором більшості правоохоронних органів.

Призначення проштовхуваного закону зрозуміле та однозначне – убезпечити діючу владу від відповідальності за корупцію, розкрадання та інші махінації. Цей закон стимулюватиме ще більший розгул корупції та ще більшу безкарність топ-корупціонерів.

Читайте також: Як працює нове Бюро економічної безпеки: кадровий провал і сумнівні показники і відсутність звітів

Залучення СБУ до повідомлення підозри Коломойському Банкова використає для переконання необхідності передачі розслідування топ-корупції від НАБУ до СБУ. Включаться усі – від президента до трохи забутого Сергія Лещенка (до речі, він уже включився) – і будуть в один голос говорити: дивіться, а СБУ вже мужньо бореться з VIP-корупцією, «взяло» самого Коломойського! «Взяло», незважаючи, що усі говорять про його наближеність до Банкової і навіть до самого президента. Для СБУ не існує недоторканних!

І цей пропагандистський процес уже почався. Зауважте на такий нюанс: провладні ЗМІ відразу запустили в інформаційний простір мессидж про те, що «СБУ повідомило Коломойському про підозру», «Коломойський отримав підозру від СБУ» тощо. І у всіх склалося враження, що це саме СБУ розслідує цю справу, що саме воно підготувало підозру і саме СБУ-шники повідомили Коломойському про підозру. На усіх спеціально поширених у ЗМІ фото та відео на передньому плані фігурують саме співробітники СБУ.

сбу

В офіційному повідомленні СБУ під назвою «За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський» зазначається, що «за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомлення про підозру у вчиненні злочинів отримав фактичний власник великої фінансово-промислової групи Ігор Коломойський».

З такого повідомлення випливає, що ключовою у цьому процесу є СБУ, а також спеціально вуалюється те, хто ж саме підготував та повідомив про підозру Коломойському.

Читайте також: За крок до втрати НАБУ. Як Єрмак (Коломойський) зайшов у ще один антикорупційний орган

Насправді ж розслідуванням інкримінованих Коломойському злочинів займається Бюро економічної безпеки України, його ж детективи підготували підозру Коломойському, вони ж йому повідомили про неї. СБУ лише супроводжувало цей процес, але інформаційна подача пішла так, що начебто СБУ є у цьому процесі головною, а про БЕБ згадується побіжно або ж взагалі не згадується.

Банкова у свій час уже робила подібний трюк із підштовхуванням ухвалення потрібного їй закону. Ще не забули про замах на життя першого помічника президента Сергія Шефіра? А стався цей замах (чи розслідує його хтось?) якраз напередодні ухвалення закону про олігархів, який Банкова намагалася усіма силами проштовхнути через парламент. 22 вересня 2021 року хтось начебто стріляв по Шефіру, а на наступний день – 23 вересня було заплановано голосування у за цей закон у другому читанні та в цілому. Після вказаного замаху (?) та спричиненої ним інформаційної атаки, у т. ч. на олігархів, бажаний для влади закон був прийнятий на «ура».

Вочевидь, таку ж функцію випало зіграти нинішнім подіям стосовно Коломойського – щодо іншого закону, життєво важливого для Банкової.

Ціль третя: ці «танці» навколо Коломойського мають переконати іноземних та міжнародних партнерів України, передусім США у тому, що політична влада України рішуче бореться з корупцією, що для неї не існує недоторканних політиків, чиновників, олігархів. І на вістрі цієї боротьби перебуває СБУ, якій треба довірити усю боротьбу з топ-олігархами. Адже влада в Україні розглядає корупцію такою ж небезпечною як і державну зраду. А тому це – виключна компетенція спецслужби. Таким чином можна буде «заткнути» рота тим нашим партнерам, які уже висловлюють незадоволення намірам обмежити повноваження НАБУ у сфері протидії корупції, передавши їх до СБУ.

Банкова буде «катати» цей аргумент на усіх міжнародних зустрічах. Які можуть бути заперечення, коли взяли самого Коломойського? Того самого, яким дуже цікавляться американці і які хотіли б одержати його у своє розпорядження для проведення відповідного розслідування. Ми самі з ним розберемося, ми вже його «посадили».

Поки партнери отямляться від чергового навішування їм локшини, ситуація зміниться і можна буде придумувати нові способи спасіння «нерядового Коломойського».

Ціль четверта: внутрішній споживач «95 кварталу» має «схавати» цей гостросюжетний детектив, повірити у безкомпромісність боротьби Банкової з корупцією та олігархами, вчергове захопитися мужністю Зеленського, для якого не існує своїх» та «чужих», а лише закон, закон і закон! Інформаційна обробка довірливого населення має забезпечити його підтримку ініціативі президента про прирівнення корупції до державної зради.

І можна не сумніватися – більшості населення ця ідея прийдеться до вподоби. Тим більше, підкріплена ефектним дійством стосовно олігарха Коломойського.

Читайте також: Де-факто Україною керує не Зеленський, а Єрмак, який перебрав на себе функції Президента, Ради і Кабміна - ЗМІ

А що ж найближчим часом буде з Коломойським?

Усе буде за сценарієм. Варіантів – два. Обидва вони будуть «запущені» за результатом розгляду апеляційної скарги сторони захисту олігарха.

Перший варіант – апеляційний суд різко знизить суму застави (десь до 50 млн гривень), після чого опальний олігарх вийде на свободу і буде спостерігати за процесами з власного будинку. Ну, спостерігати він не буде (це не його стилі), він продовжить бути у ключових процесах.

Другий варіант – апеляційний суд нічого не змінює в частині запобіжного заходу, Коломойський не вносить заставу у сумі 500 млн гривень і на два місяці потрапляє до СІЗО. Там, завдячуючи прости господи міністру юстиції Малюсьці, арештанту створюються надкомфортні умови перебування. У такому разі доведеться потерпіти певні позбавлення, бо якщо цього не зробити, то позбавлення в майбутньому можуть бути вельми і вельми небажаними. Головне ж – сховати олігарха від НАБУ та САП.

Читайте також: Внутрішній фронт. Єрмаковсько-Татарівський спрут проти незалежної САП

Вибір варіанту буде залежати головним чином від реакції міжнародних партнерів (передусім США) та суспільної думки всередині країни (яку Банкова неодмінно «виміряє»).

У будь-якому разі усе буде під контролем режисерів з Банкової. А це говорить про те, що наразі Коломойському нічого реально не загрожує – операція по його убезпеченню йде успішно відповідно до розробленого сценарію.

Сергій Ніконов, опубліковано у виданні «ОРД»


Читайте також: 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.

 

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]